İzmir’de ‘Telafide Ben de Varım’ eğitim süreci sürüyor!

İzmir’de ‘Telafide Ben de Varım’ eğitim süreci sürüyor!

31 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan ‘Telafide Ben de Varım’ programıyla, salgın döneminin olumsuz etkilerinin giderilmesi, öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif ve akademik gelişimlerinin artırılması hedefleniyor.

Program kapsamında bir dizi faaliyet gerçekleştiren İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, İnciraltı Kent Ormanı'nda düzenlediği etkinliğe Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Etkinlik, Balçova İnciraltı Kent Ormanı'nda işaret diliyle istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan doğa yürüyüşün ardından katılımcılar, ilgi alanlarına göre başvuruda bulundukları istasyonlarda buluştular.

Spordan sanata, akıl zekâ oyulanlarından robotik kodlama atölyelerine, çocuk oyunlarından değerler eğitimine kadar çeşitli başlıklarda 10 istasyonda şenlik havasında gerçekleştirilen etkinlikler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

img-6476-copy-1280x853.jpg

850 Bin Öğrencimize Okullarımızın Kapısını Açıyoruz

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ‘Telafide Ben de Varım’ programı kapsamındaki bu faaliyetlerin salgın sürecinin olumsuz etkilerini azaltacağını ifade etti. Yahşi, “Bugün öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, velilerimizle güzel İzmir’imizin güzel bir mekânında yeniden bir arada olmaktan büyük bir haz duyuyoruz. Salgın nedeniyle oldukça zor günler atlattık ve bugün iki aylık bir sürece girdik. İzmir’de 850 bin öğrencimize okullarımızın kapısını tamamıyla açıyoruz. Her türlü sıkıntıya göğüs gereriz fakat eğitimin geri kalmasını telafi etmemiz zordur. Bu anlayışla evlatlarımızın yarınları için çırpınan öğretmenlerimizle ‘Telafide Ben de Varım’ dedik. Özel eğitim okullarımızdan liselere kadar okullarımızın kapıları öğrencilerimiz için açıldı.” dedi.

Çocuklarımız Doğayı Anlamalı, Doğadan Beslenmeli

Öğrenci, öğretmen ve velilerin etkinliklere gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yahşi, “Amacımız doğayla bütünleşmek, çocuklarımızın doğayı anlamaları ve ondan beslenmesini sağlamak. Çünkü insanın fıtratında doğa ile bir bütün olarak yaşamak vardır. Biz her zaman doğa temelli yaşamı öğrencilerimize kazandırmayı hedefledik. Salgın döneminde teknolojinin her türlü nimetlerinden yararlansak da doğayı çok özledik. Bugün öğrencilerimizin ve öğretmenlerinin hazırladığı birbirinden güzel stantları birlikte gezeceğiz. Hepsinde çok büyük emek var. Demek ki hepimiz, aynı heyecanla bugünleri beklemişiz ve hazırlanmışız. Emek veren, gayret sarf eden, geleceğin sancısını yüreğinde hissederek hiç durmadan çalışan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

img-6511-copy-1280x853.jpg

Balçova’da 141 Ayrı Dalda Etkinlik Düzenlenecek

Programda konuşan Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta ‘Telafide Ben de Varım’ programı kapsamında yapılan etkinliğe ilçe olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Usta, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı programla eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, okullar arasında başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik programlar ile desteklemek amaçlanmaktadır. Bu kapsamda öğrencilerin ilgi ve istekleri doğrultusunda 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında yürütülecek bu çalışmada bilimsel sosyal kültürel faaliyetler planlamıştır. Bu kapsamda Balçova ilçemizde de 141 ayrı dalda etkinlik düzenlenecek.

img-6523-copy-1280x853.jpg

Doğada Etkinlik istasyonları

İnciraltı Kent Ormanı'nda yapılan doğa yürüyüşünün ardından katılımcılar, kendileri için farklı başlıklarda hazırlanan müzik, halk oyunları, spor, değerler eğitimi, geleneksel çocuk oyunlar, Anadolu masalları, zekâ oyunları, ilçe spor merkezi, robotik kodlama ve el sanatları etkinlik istasyonlarında eğlenerek öğrendiler.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.