1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZMİR’İN LEVANTEN KÜLTÜRÜ KONUŞULACAK
İZMİR’İN LEVANTEN KÜLTÜRÜ KONUŞULACAK

İZMİR’İN LEVANTEN KÜLTÜRÜ KONUŞULACAK

İzmir’in Levanten kültürü, Uluslararası Lions Kulüpleri, Ege ve Akdeniz Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek panelde konuşulacak.

A+A-

 Konak Belediyesi Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek panelde uzmanlar, geçmişten günümüze Levanten kültüründen örnekler verip İzmir’deki yaşanmışlıkları anlatacak. 


Lions Federasyonu Kültür, Sanat ve Tarih Koordinatörü Emin Cüneyt Sağdıç koordinesi ile gerçekleşecek panelde, Araştırmacı yazar, İKTAD Başkanı Bülent Şenocak “Levantın Yıldızı”,  turizm rehberi Enriko Filipuçi “ Leventen ibadethaneleri ve hayır kurumları”, Doç. Dr. Aykan Candemir “ Yakın dönemde İzmir Levantenleri” konularını anlatacak.


Kent kültürüne katkı sağlayacak etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten  Uluslararası Lions Kulüpleri Ege ve Akdeniz Federasyon Başkanı Hayri Tuna Yükselen  “ Tanzimattan sonra Anadoluya ve Osmanlı’nın hüküm sürdüğü liman kentlerine Avrupa’dan gelip yerleşen ve ticaret ile uğraşan aileler, kentlerin kültüründe etkin olmuşlardır. İzmir’de halen yaşamlarını sürdüren Levanten aileleri mevcuttur.  İzmir’in dünya kentleri ile daha yakın ilişki içinde olmalarında aktif olan Levanten ailelerini konusunda deneyimli uzmanlarımız anlatacak. Toplantımız tüm sivil toplum örgütlerine, vatandaşlarımıza açık ve ücretsizdir. Farklı kültürleri öğrenmek isteyenleri panelimize bekliyoruz” dedi.     
PROGRAM
Panel Tarihi       : 17 Nisan 2018 Salı
Panel Saat        : 14.30 – 17.00
Panel Yeri         : Konak Belediyesi Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi
                             (Kıbrıs Şehitleri Caddesi)
Panel Salonu    : Benal Nevzat Salonu