İzol 'den 'Soykırım' Kararına Sert Tepki

İzol 'den 'Soykırım' Kararına Sert Tepki

İzol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan İzol Almanya Federal Parlamentosu'nun 1915 Olayları'nı 'soykırım' olarak tanımasına sert tepki gösterdi.

Alman parlamentosunun aldığı bu kararı kınadıklarını belirten İzol, Almanya'nın Türkiye'ye müttefik bir ülke gibi gözüktüğünü ama hiçbir zaman dost olmadığını söyledi. İzol kararla ilgili olarak, “Almanya'nın aldığı bu kararın arkasında pek çok plan ve program yatıyor. Almanya Türkiye'ye her zaman müttefik gibi göründü ama Türkiye'den Almanya'ya giden bütün ilticacıları kabul etti. Eğer Almanya, Türkiye'nin Ermenilere soykırım yaptığını iddia ediyorsa kendilerinin Yahudilere uyguladığı soykırımı, Amerikalılar'ın siyahilere yaptığı soykırımı kabul etsinler. Doğu Türkistan'da yapılan soykırımları dile getirsinler ve kabul etsinler. Ve İsrail'in Filistin halkına yaptığı soykırımı kabul etsinler. Ondan sonra Ermeni sorununa gelsinler. Almanya bizim hiçbir zaman dostumuz olmadı. Müslümanın müslümandan başka dostu yoktur. Bunların korkuları tamamen Müslümanların bir araya gelmesidir. Eğer biz bu birlik ve beraberliği sağlayamazsak her zaman parçalanmaya mahkum oluruz. Osmanlı'nın torunları bu ülkede hala yaşıyor ve bu ülke için canlarını vermeye hazırlar. Bu nedenle Türkiye kolay kolay yem olacak bir ülke değil. Kimse Türkiye'yi kolay lokma zannetmesin ve ülkemiz üzerinden oyun oynamasın. Vatanamızın bütünlüğü için her türlü mücadeleyi vermeye hazırız. Sonuç olarak Almanya'nın almış olduğu bu kararı kınıyoruz”ifadelerini kullandı.

bd1f0ad6-db5e-4b7c-bd20-d29f32f808d8

Osmanlı Külliyesi Fatih'ler, Kanuni'ler yetiştirecek

İstanbul Sancaktepe'de Uluslararası Osmanlı Külliyesi ve Medreseleri yaptıklarını ifade eden Ramazan İzol şunları söyledi, “Amacımız orada Fatih Sultan Mehmet Hanları, Yavuz Sultan Selimleri, Kanuni Sultan Süleymanları yetiştirmek. Her müslümanın kalbinde bir mücevher vardır. Önemli olan o mücevheri açığa çıkarabilmektir. Bundan sonraki nesillere önemli eserler bırakmak istiyoruz.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.