1. YAZARLAR

  2. Meral Uyar

  3. İZTA “Her yerde” TAHKİM ŞARTI “Her Sözleşmede”
Meral Uyar

Meral Uyar

Yazarın Tüm Yazıları >

İZTA “Her yerde” TAHKİM ŞARTI “Her Sözleşmede”

A+A-

Tahkim “Uyuşmazlıklarda mahkeme yerine hakeme başvurmak’tır.”

İzmir Tahkim Derneği’nin kuruluş amacı; “TÜRKİYE’de sözleşmelere taraf olabilecek her kişiye, her kuruma ulaşıp Tahkimi anlatmak, tanıtmak ve uygulatmaktır.”

Bu amaçla gidilen ve Tahkim anlatılan her odadan, her kurumdan, her sivil toplum kuruluşundan, her iş insanından başka bir gruba, başka bir topluluğa Tahkimi anlatmamız, tanıtmamız istenmektedir. 

Bunun bir örneği Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Başkanı Sn. Süleyman Özsakallı bey efendiye Tahkimi anlattığımızda Başkan iş hayatında sözleşmelere taraf olacak kişiler için Tahkimin ne denli öneme sahip olduğunu; KOSGEB ile KASİAD işbirliği içerisinde sürekli gerçekleştirdikleri “GİRİŞİMCİLİK KURSUNA” katılan kursiyerlerin mutlaka iş hayatına başlamadan önce Tahkimi tanımaları, dinlemeleri ve anlamaları için talepte bulunulmuştur.

Böylelikle Tahkim iş hayatının her aşamasında anlatılır, dinlenir ve uygulanır olmuştur. Her hafta yeni açılan “GİRİŞİMCİ SINIFLARINA” katılan kursiyerlere Hukuk Uyuşmazlıkları Bağlamında, Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemlerinden TAHKİM anlatılmaktadır. 

En basiti bir kira kontratı ile başlayacak olan iş hayatı serüvenine TAHKİM Konforunda başlamaları için önerilerde bulunulmakta. Sözleşmelere TAHKİM ŞARTININ yazılmasının önemi vurgulanmaktadır.

Kursiyerler hem TAHKİMİ tanıyor, anlıyor; Hem de geleceğin mesleği olacak olan TAHKİM HAKEMLİĞİNİ. 
Derneğimiz birçok Oda, birçok Sivil Toplum Kuruluş üyelerine, TAHKİMİ anlatmakta ve tanıtmaktadır. 
İZTA olarak biz; TAHKİMİ dinlemek ve uygulamak isteyen tüm sözleşme tarafları için her daim desteğe ve hizmete hazırız.
 
NEDEN İZTA ?
 
Tahkim kararınız için İZTA’yı seçmek, yargılamalarınızın başarısını güvence altına almaya yardımcı olacaktır. İZTA’da çalışan profesyoneller, tahkim konusunda tutkulu ve alanlarında uzmanlığa sahiptirler. Dahası İZTA; büyük, modern bir sermayenin sunabileceği tüm lojistik avantajlara sahiptir.

Önceki ve Sonraki Yazılar