1. YAZARLAR

  2. Filiz Alp

  3. Kadın. .
Filiz Alp

Filiz Alp

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kadın. .

A+A-

Her gün sosyal medyada kadın ölümleri ,kadın cinayetleri hiç eksik olmuyor.. Azalmasını beklerken gün geçtikçe sanki daha da artıyor , ilginç bir durum.. Gerçi çok da şaşırmamak lazım , çünkü erkek egemen dünyasını besleyen o kadar damar var ki böyle olunca önüne gelen ,kafası bozulan çok rahat cinayet işliyor..Ne insanin yaşama hakkı umrunda ne de yasalar , bir hayatı çok kolay yok ediyor.. Diğer yandan  asıl işin hukuksal boyutunda sıkıntı var.  Katil veya katiller bir şekilde az ceza alıyor veya bir şekilde serbest kalıyor ,serbest kalan olursa  da sosyal medya baskı yaparsa tekrar içeri alınıyor, komik ve acı veren durumlar.. Böyle işleyen bir mekanizma var sevgili ülkemde..Bu da cinayet işleyecek olanların elini güçlü kılıyor.. Gidip insanların günlük yaşam alanlarında çok kolay cinayet işleyip def olup kaçıyor..İyi de neyin kafasını yaşıyor bu insanlar?
  Topluma ne oldu? Ciddi travmalar yaşayan mutsuz , tehlikeli bireyler çevremizi kuşatmış.. Hastalıklı bir ruh hali.. Sapık , otokontrolu olmayan insanlar,beyin ve üreme organı yer değiştirmiş yaratıklar , öyle çok kuşatmış ki çevremizi. Sosyal yaşamda herkese karşı septik olduk , nereye kadar gider , yaşayıp göreceğiz..
  Ne yazık ki bu hastalıklı toplumun faturasını kadın öduyor  çünkü son  zamanlarda çok ciddi anlamda kadın öldürüldü , katil ve katiller aramızda ..Ne yazık ki  boşanan kadın eski eşinden korunamadi , tecavüze uğrayan kadın suçlu bulundu , kadının bedeni ve ahlâkî üzerinden birileri fetva gibi söylemler yaptı, psikopat baba kız çocuğuna işkence yaptı hem de yetişkin bir kız çocuğuna .. Bu ülke hemen her gün bu tür olaylar yaşıyor ..Bu coğrafyada
Namus deyince kadın üzerinden muhabbet dönüyorsa bu memleket ,yerinde olduğu gibi sayar..Namus kadının iki bacak arasında değil ve erkekler de kadınların namus bekçisi değil. Kadın ,namusunu kendisi için korur ve yaşar.
Erkek egemen toplumun zihinsel olarak bir operasyon geçirmesi ve bu döngüden çıkmasi lazım.. Algısal sorunları olan bireyler , yaşam alanını daraltmak gibi bir lükse sahip değil ve olamaz da.  Beyindeki ayrımcılık ne zaman yıkılırsa bu ülkede kadınlar daha rahat nefes alacak..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.