KalDer, “Değişim Dünyası”nı Tanıtacak

KalDer, “Değişim Dünyası”nı Tanıtacak

KalDer İzmir Şubesi, “Mükemmelliği Arayış Sempozyumu” (MAS) kapsamında 'Vuca: Değişim Dünyası' temasını işleyecek, ekonomiye yön veren şirket ve liderleri İzmirliler'le buluşturacak.

Bu yıl 17'ncisi yapılacak sempozyum Hilton Oteli'nde 01 - 03 Haziran tarihleri arasında 'Vuca: Değişim Dünyası' başlığında düzenlenecek.01 Haziran Çarşamba günü başlayacak sempozyumda sektör profesyonellerini bir araya geleceğini belirten KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ünal, “Sempozyum kapsamında 10 çalıştay düzenlenecek. Bu önemli kalite buluşmasında, Futurebright Kurucusu Akan Abdullah, Anadolu Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yavuz Odabaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, Enocta CEO'su Ahmet Hançer, DYO Boya Genel Müdürü Serdar Oran, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Bosch Fabrika Müdürü İrfan Bayrak, Maxion Jant Genel Müdürü Hakan Ünlü, Şef Maksut Aşkar, yapımcı - sunucu Defne Sarısoy ve pekçok önemli yöneticiyi, konuşmacı olarak ağırlayacağız” diye konuştu.

Rekabet koşullarının tüm sektörleri değişime ittiğini, bunun sonucu olarak da yönetim becerileri ve insan kaynağının öneminin giderek arttığını kaydeden Ünal, MAS kapsamında deneyimlerini paylaşacak sektör yöneticilerinin çıkarımlarının da, katılımcılara yön vereceğini ve rehberlik edeceğini dile getirdi.

Değişim süreçlerinden eğitim kurumlarının da etkilendiğini kaydeden Osman Ünal, üniversitelerde yeni ihtiyaç ve trendlere cevap verir nitelikte bölüm ve fakülteler açılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Vuca Dünyası Nedir?

VUCA kavramı, İngilizce volatility (değişken), uncertainty (belirsiz), complexity (karmaşık) ve ambiguity (muğlak) kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor. Kavram ilk olarak Soğuk Savaş’ın ardından 1990’ların sonunda içinde yaşadığımız dünyanın büyük bir bir hızla değiştiğini ve bu durumun, doğal olarak liderleri bir dizi zorlukla karşı karşıya getirdiğini kabul ediyor. Ancak bu dünyanın yarattığı zorluklar yalnızca askeri ya da küresel mali krizleri değil, şirketleri ve dolayısıyla da en çok şirket liderlerini ilgilendiriyor. Liderler de, benzer bir manzarayla karşı karşıya. Vuca dünyasında, şirketler muğlaklığın ötesini görebilen, neyin başarılması gerektiğini açık bir şekilde karşı tarafa iletebilen liderlere ihtiyaç duyuyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.