1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kapalı alan korkusu olanlar için mucize gibi teknoloji açık emar!
Kapalı alan korkusu olanlar için mucize gibi teknoloji açık emar!

Kapalı alan korkusu olanlar için mucize gibi teknoloji açık emar!

Tıp teknolojisinin büyük oranda hız kazanarak büyümesinden sonra hastalıklarla mücadele etme konusunda da daha başarılı sonuçlar elde edilmeye başlandı.

A+A-

Kanser hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın erken dönemde tanılanmasına yardımcı olan Manyetik Rezonans Görüntüleme, ya da diğer adıyla emar da gelişen tıp teknolojisinden payını alan bir sistem haline geldi. Açık MR ile daha konforlu şekilde vücut taraması yapılarak kanserli hücrelerin yerleri tam olarak saptanabiliyor ve buna göre uygun tedavi yöntemleri belirlenebiliyor. 

Daha önceleri kullanılan klasik MR cihazları klostrofobi (kapalı alan korkusu) hastaları başta olmak üzere; kendi başına hareket edemeyecek durumda olan hastalar, çocuk hastalar ve uzun süre sabit pozisyonda kalamayan hastalarda görüntüleme işlemleri bir hayli zor olabiliyordu. Ancak Açık emar ile bu tip sorunlar ortadan kalkıyor. 

Neden açık MR?

Doğal dış ortam manyetik alanından soyutlanmış bir oda içerisinde cihazın kendi manyetik alanına dışarıdan radyo frekans dalgası vererek, hastanın vücut görüntülemesini sağlayan cihaza verilen isim MR cihazdır. “Manyetik Rezonans” adının kısaltılmış olarak telaffuz edilen ve halk arasında “emar” olarak da adlandırılan bu cihaz, pek çok hastalığın tanılanmasında kullanılmaktadır. 

Kalp pili takı olanlar, vücudunun herhangi bir yerinde metal protez bulunan kişiler haricinde hemen hemen herkesin güvenerek çektirebilecekleri MR, hastalık boyutunun hangi aşamada olduğunu tespit etmeye ve buna göre uygun tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Açık MR sistemi de kapalı MR sistemi ile aynı görevleri gören ancak konfor bakımından daha konforlu olduğu için tercih edilen bir görüntüleme yöntemi olarak tıp dünyasında daha fazla tercih edilen bir sistemdir. 

Açık MR fiyatları

Daha çok özel hastanelerde çekine açık MR, kişinin durumuna yani hastalığına göre fiyatların değişebileceği bir görüntüleme modelidir. Açık MR fiyatları alanında en uygun fiyatları sunan ve aynı zamanda hastaların randevu alma işlemlerini kolaylaştıran Biyorad, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere anlaşmalı olduğu tüm özel hastanelerden randevu almayı kolaylaştırıyor. 

Açık MR hakkında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebileceğiniz internet sitesini ziyaret ederek veya kurumun çağrı merkezi iletişim numarasından arayarak detaylı bilgi alabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.