1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karabağlar’a Kentsel Dönüşüm Müjdesi!
Karabağlar’a Kentsel Dönüşüm Müjdesi!

Karabağlar’a Kentsel Dönüşüm Müjdesi!

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile birlikte ziyarette bulunduğu Çevre Şehircilik Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Ürgen’den, Karabağlar’la ilgili müjdeyi aldı.

A+A-

Ürgen, Karabağlar’da 14 mahalleyi içine alan kentsel dönüşüm planlamasının yakın zamanda askıya çıkacağını söyledi. AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, geçtiğimiz hafta Ankara’da ilçenin çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili ziyaretler yapıp, görüşmelerde bulundu. Bunlardan birisini de Karabağlar’a her zaman desteğini veren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın desteği ve eşliğinde yapan Başkan Doğruca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Ürgen’i ziyaret etti. Karabağlar’ın kentsel dönüşümde büyük bir beklenti içinde olduğunu ve bu beklentiye bağlı olarak da vatandaşların kendilerine çok soru ve sorun ilettiğini belirten Doğruca, Genel Müdür Ürgen’den Karabağlarla ilgili 14 mahalleyi içeren yeni bir kentsel dönüşüm planlamasının yakın zamanda askıya çıkacağı müjdesini aldı.

14 mahallemiz kentsel dönüşüme alındı

Başkan Doğruca,  Ankara’da bu temaslarıyla ilgili yaptığı açıklamada: “ Geçtiğimiz hafta İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya ile beraber Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürümüz Vedat Ürgen’i ziyaret ettik. Kendisine İzmir Karabağlar’da Belediye Başkanı tarafından planları mahkeme yoluyla durdurulan, daha evvelden riskli alan ilan edilmiş olup Çevre ve Şehircilik bakanlığı yetkisinde planlaması yapılan 14 mahalleyi içine alan 540 hektarlık alanın akıbeti ile ilgili görüşme sağladık. Genel Müdürümüz Vedat Bey, 14 mahallenin tekrar düzenlenip Poligon askeriye alanında millet bahçesi olarak yeşil alan olarak planlara dâhil edilip, en kısa zamanda bitirip askıya çıkacaklarını söyledi. Bir itiraz mahkeme olmazsa planlamanın tamamlanacağını belirttiler. 

Başkan Selvitopu’dan engel olmaması bekliyoruz

Yıllardır burada yaşayan halkımızın dört gözle beklediği bu planlamaların neticelendirilmesiyle mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetinin ortadan kalkmasını planlı sağlam konutların yapılmasıyla kentsel ve sosyal dönüşümün gerçekleşmesini arzu ediyorum. İnşallah yıllardır yetkinin kendilerinde olmasına rağmen Karabağlar’ı plansızlıkla ve hürmetsizlikle geri kalmış bir ilçe statüsüne sokan Belediye Başkanı Selvitopu’nun herkesin başkanı olduğunu unutmamasını artık kentsel dönüşüme siyasi bakmayı bırakıp hizmet anlamında 14 mahallenin dönüşümüne takoz koymaktan vazgeçmesini yapılacak dönüşüme katkı koymayı düşünmediği gibi engel olmayı da bırakmasını bekliyoruz.

unnamed-755.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum