Karşıyaka'da Afiş Tartışması: Karşıyaka'dan Size Ekmek Çıkmaz

Karşıyaka'da Afiş Tartışması: Karşıyaka'dan Size Ekmek Çıkmaz

Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Karşıyaka'daki afişlerden kaynaklanan AKPlilerin çıkışlarına cevap verdi.

Karşıyaka CHP İlçe Başkanı Yıldırım sert ifadeler kullandığı açıklamasında "Karşıyaka’dan size ekmek çıkmaz, başka kapıya!” cümlesini kurdu.

Karşıyaka Belediyesi’nin 19 Mayıs afişlerine dair söylentilere yanıt, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’dan geldi. Yıldırım’ın açıklaması şöyle:

“19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, belediyemiz tarafından hazırlanan afişlerde görülen yazım hataları, anında düzeltilmiş ve ilçemizin dört bir yanına asılmıştır. Yanlışlık, gerçek afişler yerine demo afişlerin kullanılmasından kaynaklanmıştır. Yoğun çalışmanın yol açtığı ve hemen düzeltilen bu aksaklığın, malum çevre ve kişilerce, her zamanki gibi pespaye siyaset malzemesine dönüştürülmesi, esef vericidir. Büyük mesajı ve fotoğrafı hazmedemeyenler, bu tür hatalardan siyasi medet umuyor.

Karşıyaka Belediyesi’nin Cumhuriyet değerlerine ve onun büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığını ve bu yolda neler yaptığını, bu güruha anlatmaya gerek yoktur. Kendilerinden asıl beklenen ise, 23 Nisan’ları, 29 Ekim’leri, 19 Mayıs’ları neden ve nasıl buharlaştırmaya, ülkemizin belleğinden silmeye nasıl cüret ettiklerini açıklamalarıdır.

Ben yine de, bu durumu haklarında hayırlı bir gelişme olarak görüyorum. Bir türlü ağızlarına alamadıkları Mustafa Kemal Atatürk, bu yolla da olsa akıllarına gelmiştir. Devamını dilerim. Şeriata dair düşüncelerini de, başta Karşıyakalılar olmak üzere, ulusumuza evirmeden çevirmeden anlatmaları çok yararlı olacaktır.

Şimdi kendilerine düşen, belediye afişleri sayesinde bir bölümünden haberdar oldukları, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençliğe Hitabesi”nin tamamını okuyup anlamak, çağdaş, demokrat ve laik Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olduklarını hatırlamaktır.

Asıl soru elbette şudur: Siz bu afişten yazım hatalarından dolayı mı rahatsız oldunuz, yoksa zihniyet ve tavırlarınıza tutulan aynadan mı? Karşıyaka’dan ve Cumhuriyetimize bağlılığımızdan size ekmek çıkmaz, başka kapıya!”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.