Kaspersky’nin yeni hizmeti siber tehdit bilgileri sağlıyor

Kaspersky’nin yeni hizmeti siber tehdit bilgileri sağlıyor

Kaspersky Analistine Sor hizmeti, kötü amaçlı yazılım örnek analizi, kötü amaçlı yazılım ailesi bilgileri, tehdit açıklamaları, karanlık web istihbaratı talepleri veya yayınlanan Kaspersky APT İstihbarat raporları hakkında daha fazla bilgi sunacak.

Siber suçluların yer altı forumlarında tartıştıkları konular veya belirli güvenlik açığı istismarlarına karşı nasıl korunulacağına kadar güvenlik bilgisi, kurumların gelişmiş siber tehditlerden korunmasına yardımcı olabilecek bilgiler içeriyor. İşletmelerin %52'si yasak olduğu için bu bulguları meslektaşlarıyla paylaşmazken, bir konuda sektör profesyonellerine danışmak faydalı olabilir.

Kaspersky Ask the Analyst (Kaspersky Analistine Sor) servisi şunları sağlıyor:

Kaspersky Tehdit İstihbarat Raporları hakkında daha fazla detay alın. Kapsanan göstergelerin daha derinlemesine araştırılmasının yanı sıra müşterilerin kendi tarafında neleri fark ettiğini ve bunun raporda özetlenen etkinlikle nasıl ilişkili olduğunu anlamasını sağlıyor. Talepler, raporları hazırlayan Kaspersky Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT) ve Kaspersky Tehdit Araştırma Ekibi tarafından işleniyor.

Kötü amaçlı yazılımların davranışını ve amacını ortaya çıkarın. Kaspersky’nin dijital adli tıp ve olay müdahale operasyon birimi olan Kaspersky Global Acil Müdahale Ekibi, kötü amaçlı yazılım örneklerini analiz ediyor ve düzeltme eylemleri hakkında önerilerde bulunuyor.

1635146623-kaspersky-ask-the-analyst.jpg

Belirli bir kötü amaçlı yazılım aileleri, güvenlik açığı göstergeleri (hash değerleri, URL'ler, CnC'ler vb.) veya güvenlik açıkları için ek bağlamlar gibi tehditler hakkında daha fazla bilgi edinin. Sorgular Kaspersky Tehdit Araştırma Ekibi tarafından işlenir.

Siber suçluların IP adresleri, alan adları, dosyalar, e-postalar veya tartıştıkları olayların ayrıntıları hakkında ne bildiklerini ortaya çıkarmak için karanlık web araştırması talep edin. Raporlar Kaspersky Security Services Ekibi tarafından teslim edilir.

Kaspersky Kötü Amaçlı Yazılım Araştırmaları Başkanı Alexander Liskin, şunları söylüyor: “Gerçek analistlerin herhangi bir tehdit soruşturmasında hala en değerli varlık olduğuna inanıyoruz. Belirli tehditler hakkında özelleştirilmiş bilgiler, kuruluşları gelişmiş siber tehditlerden korumaya yardımcı olabilir ve kuruluşun SOC ekibi için zaman ve kaynak tasarrufu sağlayabilir. Müşterilerimizin Kaspersky'nin tanınmış tehdit araştırma yeteneklerini, şirketlerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına olanak tanıyan bu yeni hizmeti duyurmaktan gurur duyuyoruz."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.