1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kırkpınar'dan gelişen ve değişen Türkiye vurgusu
Kırkpınar'dan gelişen ve değişen Türkiye vurgusu

Kırkpınar'dan gelişen ve değişen Türkiye vurgusu

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda ülkemizde yaşanan gelişmelere değinerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin son 15 yılda aldığı mesafenin onur ve gurur verici olduğunu kaydetti.

A+A-

Türkiye Cumhuriyetinin bugün her zamankiden daha kararlı ve daha güçlü bir ülke olduğunu ifaden eden AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar,  Türkiye'nin, Cumhuriyetin ilanından itibaren kalkınma ve demokratikleşme yolunda çok önemli mesafeler kat ettiğini, bugün modern dünyanın saygın ülkelerinden biri haline geldiğini vurguladı. Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinin, vatanın işgallerden kurtarılması ve Cumhuriyetin ilanıyla hedefine ulaştığını hatırlatan Kırkpınar, 94 yıldır karşısına çıkan türlü zorlukların üstesinden gelerek ilerleyişini sürdüren Türkiye Cumhuriyeti'nin, güçlü ekonomisi ve demokrasisi, hukuk devleti kimliği, temel insani değerlere olan bağlılığı ve ilkeli dış politikasıyla dünyanın yükselen güçleri arasında yer aldığına dikkat çekti. 

Kırkpınar,  demokratik istikrar yolunda son 15 yılda elde edilen kazanımların, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile perçinlendiğini ifade ederek "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile milli iradenin en açık şekilde yönetime yansıması ve hukukun üstünlüğünün tam manasıyla hayata geçmesi yolunda büyük bir imkan sağlanmıştır. Milli irade, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yürürlüğe girmesiyle tecelli etmiş, hayata geçmiştir" ifadelerini kullandı.

"Alınan mesafe ülkemiz adına onur verici"

Devletin temelleri atılırken milli irade esas alındığı gibi, yine devletin bekasının da milli irade ile sağlanacağının altını çizen AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar şunları söyledi: 

"Bu yolda aldığımız mesafe ülkemiz adına onur vericidir. Bu istikametteki yürüyüşümüzü Allah'ın izniyle hiçbir şebeke, hiçbir güç durduramayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bugün her zamankinden daha güçlü, daha kararlı bir ülkedir. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan milletimiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarını inşa etmektedir. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kasteden terör örgütleri, FETÖ, PKK, DEAŞ faaliyeti, darbe teşebbüsü, finansal ve medyatik saldırı hedefine asla ulaşamayacaktır. Bu vesile ile Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal mücadelesinin bütün kahramanlarına, eşsiz fedakarlıklarıyla milletin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.