1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KİTVAK, KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR
KİTVAK, KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

KİTVAK, KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

Soncul, “Kitvak, 3.büyük eseri Dokuz Eylül Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde son aşamaya geldi. Vakıf, kalan imalatların tamamlanabilmesi için Kurban Bayramı dolayısıyla hayırseverlerin ilgi, destek ve katkılarını bekliyor” dedi.

A+A-

İzmir’e bir onkoloji hastanesi ile maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının çok düşük ücretlerle teşhis ve tedavi süreçlerinde konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla bir de konukevi kazandıran Kitvak’ın (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) üçüncü büyük projesinde sona gelindi.

 
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İnciraltı Kampüsü’nde yapımı devam eden ikinci Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde son aşamaya gelindiğini ifade eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, “Konukevimizi hasta ve hasta yakınlarının hizmetine sunabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Hayırseverlerimiz ve bağışçılarımız bizim can suyumuz. Ramazan ve Kurban Bayramı dolayısıyla yaptıkları bağışlar kanser tedavileri devam eden hastalarımız ve yakınlarının umudu oluyor. Bu bayramda da 3.büyük eserimizin kalan imalatları için vatandaşlarımızın az-çok demeden katkı ve desteklerini bekliyoruz” dedi. 


Soncul, Kitvak’ın projeleri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin, sadece İzmir ve Ege Bölgesi’ne değil Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalar için de büyük bir boşluğu doldurduğunun altını çizerken, mevcut hastane ve konukevinin çok büyük bir ihtiyacı karşıladığını vurguladı. Dar gelirli hastaların barınma sorunlarını çözebilmek için Ege Üniversitesi’nden sonra DEÜ Hastanesi Kampüsü’nde ikinci konukevi projesine başladıklarını;  bağışçılar ve hayırseverler sayesinde binanın yapımında önemli ölçüde yol kat ederek, tamamlama aşamasına geldiklerini belirten Soncul, Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere seslendi. 
 

“KONUKEVİMİZİ BİRLİKTE TAMAMLAYALIM”
 

Dokuz Eylül Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin tamamlanması için maddi ve ayni yardımları beklediklerini her açıklamasında vatandaşlarla paylaştıklarını belirten Soncul, “Kitvak olarak biz de kurban bayramı dolayısıyla vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz. Bu projemiz için vatandaşların yardım ve desteklerine ihtiyacımız var. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi kurban bağışı bedelini 500 lira olarak belirledik. Ancak vatandaşlarımız az çok demeden gönüllerinden kopan, diledikleri miktarlarda da bağışta bulunabilirler. Biz vakıf olarak kurban kesimi yapmıyoruz. Bağışlar tümüyle sağlık alanında kullanıldığından kurban kesimi yapılmıyor. Bağış yapacak tüm hayırseverlerimize şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz. Bakanlar Kurulu kararıyla vergiden muaf olan Vakfımız hakkında bilgi edinmek, projelerimizi, sosyal desteklerimizi öğrenmek isteyenler web sayfamızı ziyaret edebilirler ya da 0 (232) 463 37 63 telefonu arayabilirler”  dedi. 

kitvak-kurban-bayrami-01.jpg


www.kitvak.org , info@kitvak.org


HESAP NUMARASI:
Halk Bankası İzmir – Konak Şubesi –  Hesap No: 16000008 – ( IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.