KOSBİ Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Toprak'ın Katılımıyla Gerçekleşti

KOSBİ Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Toprak'ın Katılımıyla Gerçekleşti

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Mustafa Toprak'ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Müdürlük Binasında gerçekleşen toplantıya; İzmir Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Sırrı Aydoğan, Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Müteşebbis Heyet Üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin Müteşebbis Heyet Toplantısında, Şubat 2016 – Nisan 2016 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendirme, 2016 yılı bütçesinde revizyon yapılarak, parselasyon ve imar uygulaması sürecinde gerekli olacak parsel alımı konusunda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi ve İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Arsa Satış Prensip kararının belirlenmesi konuları değerlendirilerek üyeler bilgilendirildi. Ayrıca gündemdeki diğer konular müzakere edildi.

KOSBİ

Vali Toprak yaptığı açıklamada; “Arıtma tesisi, enerji yatırımları, eğitim projeleri ile yarattığı katma değer, istihdam ve uyguladığı özel projelerle öne çıkan Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) gelinen nokta olarak kesinlikle küçümsenemeyecek bir noktadadır. Yapılan yatırımlar ve uygulanan projelerle birlikte arıtma kapasitesi artırılmış, altyapısı iyileştirilerek genişletilmiş, elektrik ve doğalgaz ile iç yol ve çevre düzenlemeleri daha iyi bir noktaya getirilmiştir. Bakanlıkça parselasyonların planlarının onanması ile yeni yatırım alanları oluşacak ve yatırımcılara sunulacaktır.

Biz KOSBİ'yi doğudan batıya gelinen noktada KOSBİ'nin adeta İzmir'i karşıladığını İzmir'in ana giriş noktasında olduğunu bir cazibe merkezi olarak KOSBİ'nin buraya gelen herkesi karşılamasını diliyorum. Bizim bütün planlamalarımız buradaki bu önemli ve güzel alanda yatırımcılarımızın rahatça üretim yapabilecekleri alanların genişletilmesi ve mevcut durumda da burada istisnai ve çok özel üretilen ürünlerin burada yeni kurulan lojistik merkezi ve demiryolu ile istenilen noktaya hızlı bir şekilde ulaştırılabilmektedir. Bu avantajları da tüm diğer avantajlar gibi iş dünyasına sunmak istiyorum.

Kemalpaşa OSB'nin bu noktaya gelmesinde müteşebbis heyet olarak, icra organı olan yönetim kurulu üyelerimize, katkılarından dolayı KOSBİ Bölge Müdürü ve tüm çalışanlarımıza, tüm emeği geçenlere, üyelere, yönetim ve katkıları için tüm KOSBİ üyelerimizle birlikte teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.