1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KOSBİ'nin yenilenebilir enerji yatırımına büyük ilgi
KOSBİ'nin yenilenebilir enerji yatırımına büyük ilgi

KOSBİ'nin yenilenebilir enerji yatırımına büyük ilgi

Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birisi olan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), “İnovasyon-Enerji” temasıyla 27 Ağustosa kadar açık kalacak olan 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda konuklarını bekliyor.

A+A-

KOSBİ, Ege Bölgesi Sanayi Odası şemsiye standında 8 OSB ile birlikte 2 no'lu Holde misafirlerini karşılayacak ve OSB olarak yaptıkları yenilenebilir enerji yatırımları hakkında ziyaretçilere bilgiler verecek. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın son yıllarda doğru tema seçimleri ile gündemi yakalayarak tekrar eski değerine ulaştığını belirten KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk “Hem İzmir hem bölge hem de Türkiye'nin en önemli fuar organizasyonu içinde bulunarak ziyaretçilerle temas kurmak, bizim olduğu kadar katılımcı her firma için büyük bir imkan.

Geçen yıl inovasyon olan temanın bu yıl kapsamı geliştirilerek inovasyon ve enerji olarak belirlenmesi de son derece yerinde bir karar. Günümüzde enerji özellikle yenilenebilir enerji yatırımları hem ülkemiz hem dünya için büyük önem arz ediyor. Biz de Türkiye’nin en büyük OSB'lerinden biri olarak fuar konuklarına bu konuda bölgemizdeki faaliyetler hakkında bilgi verme fırsatı yakaladığımız için mutluyuz” dedi.
 

Yenilenebilir Enerji'de örnek OSB KOSBİ
 

KOSBİ olarak temiz enerji yatırımlarını desteklediklerini ve üye kuruluşlara örnek olmak amacıyla kendilerinin de yönetim olarak bu yönde adımlar attıklarını ifade eden KOSBİ Bölge  Müdürü Cüneyt Öztürk ise, “KOSBİ Arıtma Tesisi’nde kullanılan manyetik yataklı blower teknolojisiyle ciddi miktarda enerji tasarrufu sağlıyoruz. Yine arıtma tesisimiz içerisinde solar çamur kurutma tesisi kurma çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor.

Enerji yönetim birimimiz de katılımcı firmalarımıza proseslerinde enerjiyi verimli kullanılmaları için önemli hizmetler veriyor ve bu hizmetleri de sürdürmeye kararlıyız. Otomatik Sayaç Okuma Sistemi ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2015 yılı Verimlilik Proje Ödülleri’nde kamu kuruluşları arasında Türkiye birinciliği ile ödüllendirildik. Ayrıca 8 bin metrekarelik alan üzerine kurduğumuz güneş enerjisi santralimiz sayesinde bölgemizde yer alan arıtma tesisinin elektrik ihtiyacının dörtte biri karşılanıyor ve yılda 700 ton karbon salınımının önüne geçiyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.