Manisa Büyükşehir Belediyesi, En Büyük Yatırımı Hızla Yükseliyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, En Büyük Yatırımı Hızla Yükseliyor

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin 40 yıllık çöp sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalarını başlattığı, Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı hızla yükseliyor. 84 milyon 990 bin lira bedelle Manisa’nın belediye tarihindeki en büyük y

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Yunusemre İlçesine bağlı Uzunburun mahallesine bin 200 metre uzaklıkta bulunan alanda çalışmasına başladığı Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Temeli Mart ayında atılan tesis, hızla yükseliyor. Tesiste incelemelerde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Tesisin çöp depolama yerleri olan lot 1 ve lot 2 yüzde 70 oranında tamamlandı. Bunun dışında kompost alanının yüzde 15’i, ayrıştırma binasının yüzde 70’i, çevre yollarının yüzde 70’i, membran kompost alanının da yüzde 85’i tamamlandı” dedi.

2017’nin ilk çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor

Projenin ilk olarak 7 Ağustos 2017 tarihinde bitirilmesinin öngörüldüğünü dile getiren Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Yüklenici firmalarla yaptığımız görüşmelerde projemizi belirtilen süreden daha önce bize teslim edeceklerini ve Manisa halkı için bu tesisi daha erken faaliyete alabileceğimizi bize ilettiler. Tesisimizin yüzde 100’ünü kredilendiren İller Bankası yetkililerine ve kontrolörlerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte 2-3 ayda bir kontrolünü yapıp halkımızı bilgilendireceğiz. İnşallah 2017’nin ilk çeyreğinden itibaren çöplerimizin bertarafının daha düzenli olmasını sağlayacağız” diye konuştu.

b3f78e25-36b7-4bca-a2df-f2c603c3627a 2e87db13-696b-4c83-ba03-bf9942af662f

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.