Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden Soma İçin Müjdeli Karar

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden Soma İçin Müjdeli Karar

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nda Somalı vatandaşlar için müjdeli karar alındı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda Soma’da yaşayan vatandaşlara müjdeli karar çıktı. Vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlanması amacıyla, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile abonelik bedelinin peşin ödenmesinde yüzde 5 indirim uygulanması ve 12 eşit taksite bölünmesi kararlaştırıldı.

Soma’da Bölgesel Isıtma Sistemini bir an önce hayata geçirerek ilçenin kirli havasından vatandaşları kurtarmak için önemli yatırımlara imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi, abonelik bedeliyle ilgili de vatandaşlara müjde verdi. Vatandaşlardan abonelik bedelinin ödenmesinde zorluk çekildiği yönünde gelen talep üzerine harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Pazartesi günü gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla ödeme kolaylığı sağladı. Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin oy birliği ile alınan kararla abonelik bedelinin peşin ödenmesinde yüzde 5 indirim uygulanması ve 12 eşit taksite bölünmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, vatandaşların Bölgesel Isıtma Sistemi’nden daha fazla yararlanabilmesi için önemli yatırımlar gerçekleştirildiğini belirterek, “Soma ilçemize yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlarımızdan abonelik bedelinde ödeme kolaylığı sağlanması yönünde talep geldi. Biz de bunun üzerine harekete geçerek vatandaşlarımızın bu sorununu ortadan kaldırdık. Büyükşehir Belediye Meclisimizde oy birliği ile alınan kararla bundan sonraki süreçte peşin ödemelerde yüzde 5 indirim uygulanacak. Ayrıca vatandaşlarımız 12 eşit taksitle abonelik bedelini ödeyebilecekler” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.