1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Manisa Büyükşehir Evinizde
Manisa Büyükşehir Evinizde

Manisa Büyükşehir Evinizde

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni bir hizmeti daha hayata geçirerek yaşlı ve kimsesizlere yönelik evde bakım hizmeti vermeye başladı.

A+A-

Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaç duyduğu anlarında yanlarında olarak daha huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmesini sağlıyor. Yaşlı, kimsesiz ve kronik hastalığa bağlı sıkıntıları olan vatandaşlara yönelik Evde Bakım Hizmetleri Birimi kuran Manisa Büyükşehir Belediyesi, uzman bir kadro ile vatandaşların daha sağlıklı  ve mutlu bir hayat geçirmesini sağlıyor. 1 Sosyal Hizmet Uzmanı, 1 Psikolog, 1 Diyetisyen, 1 Fizyoterapist, 2 Hemşire, 2 Hemşire yardımcısı, 6 Evde Bakım Elemanı ve 2 Büro Personeli ile uzman bir kadrodan oluşan Evde Bakım Hizmet Personeli, Manisa’da yaşayan 70 yaş ve üzeri uzun süreli bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlılara, gelir seviyesi düşük veya herhangi bir geliri olmayan ihtiyaç sahipleri, kimsesiz, yardıma muhtaç ve kısa süreli hemşirelik hizmetlerine gereksinim duyan ihtiyaç sahiplerine hizmet verecektir.

b7535836-8fb0-4c16-8570-29972af756a0

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün desteği ile Manisalı vatandaşların her an yanlarında olduklarını ve sosyal belediyecilikte yeni bir dönem başlattıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Fuat Uzun, “Dünyada ve ülkemizde yaşam süresinin uzaması ile yaşlı nüfus artmış ve buna bağlı olarak kronik hastalıkların tedavisi uzun süreli olmuştur. Sağlık kurumlarından taburcu olduktan sonra evdeki bakımların nasıl olacağı konusunda ve herhangi bir hastalığı olmasa dahi özel ihtiyaçlarını karşılayamamalarından kaynaklı sıkıntılar yaşayan yaşlı ve kimsesizlere hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda vatandaşlarımızın yanında olmak amacıyla evdeki bakımlarının güvenli ve sağlıklı bir ortamda yapılmasını sağlamak üzere uzman bir kadroyla Evde Bakım Hizmetleri Birimi kurduk. “Büyükşehir Evinizde” sloganıyla yola çıktığımız bu hizmet, vatandaşımızın her an yanında olduğumuzun, ihtiyaçlarının karşılanması noktasında sınırsız hizmet anlayışına sahip belediyecilik bilinciyle hareket ettiğimizin en önemli göstergesidir. Sosyal Belediyecilik bilinciyle çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi’nin Manisalılara sunacağı Evde Bakım Hizmet Biriminin tüm halkımız için hayırlı olması temenni ediyoruz” dedi.

Evde Bakım Hizmet Birimi’nin Manisalı yaşlı ve kimsesiz ihtiyaç sahiplerine sunduğu hizmetler ise:

 • Kişisel bakım hizmeti: Giyinme, yıkanma, oturduğu mekanın temizliği,
 • Engelli bireyin gereksinimini karşılamak üzere ev ortamında düzenlemeler yapılması,
 • Merkezdeki yaşlı ve ihtiyaç sahipleri için, hasta nakil ambulansının kabul edebildiği hastaların ulaşım imkanının sağlanması,
 • Merkezdeki yaşlı ve ihtiyaç sahipleri için rehabilitasyon hizmetleri (psikolog desteği),
 • Sağlıklı beslenme ve kaliteli yaşam desteği (Diyetisyen desteği)
 • Danışmanlık ve psikolojik destek hizmeti,
 • Bireyin ailesi ve diğer ilişkili kişilere bilgi desteği,
 • Sosyal etkileşimin arttırılması için gezilere ve aktivitelere katılımın sağlanması,
 • Fiziksel aktivite olanaklarının sağlanması

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.