Maraş Dondurması Kışında Yenilecek!

Maraş Dondurması Kışında Yenilecek!

Kahramanmaraş'ın dünyaya nam salan eşsiz lezzeti Maraş dondurmasını İstanbullular çok sevdi...

Kahramanmaraş'ın eşsiz lezzeti Karacaoğlan'ın bir beyitlinde  "Yağmur yağar yeşil otlar bitirir / Yel estikçe rayihasın getirir" dediği salep ile ahir dağı eteklerinde kenger otuyla beslenen keçilerin sütünden imal edilen dövme dondurmayı İstanbullular çok sevdi...


 Kahramanmaraş'ın milli değerlerinden yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti dövme dondurma Marmara bölgesi bilhassa; İstanbullular kışında tüketmeye başladı. Marmara bölgesine Kahramanmaraş dövme dondurmasını sevdiren insan olarak bilinen Marasta Dondurma İstanbul Bölge Müdürü Bülent Yağlıcı, 46 tv genel koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı'ya verdiği demeçte; 3-4 yıl öncesine kadar Eylül sonu sezonumuz sona ererdi.

 

Bizim gibi sektörde bulunan dondurmacılar sezonda bıraktığı dolapları toparlar kışı ilkbahar yaz dönemine hazırlık yaparak geçirirdik. İkitelli Organize sanayi bölgesi İpkas sanayi sitesine Kirazlı-Başakşehir metrosu yapılması sonrası yerimizi öğrenen insanların her gün metroyla araçlarıyla gelerek diyebilirim ki bir pastaneden daha fazla şoklu dondurma satışına ulaştık. Yeni konsept ürün yelpazesi geliştirdik.Kışında dondurmayı tüketilecek konuma getirdik.Artık Marmara bölgesinde Marasta dondurma olarak biz sezon kavramını kaldırdık.

Senenin 12 ayı bizim için sezon oldu. Kış aylarında yüzde 15-20 oranında azalma olsa da o dönemlerde çalışan personellerimiz izinlerini kullanırken dolap bakım onarım kontrollerimizi yapma fırsatımız oluyor. İstanbul'un tüm semtlerinde dolabımız mevcut duruma geldi.Kolay olmadı.Çok çalıştık.Esnek çalışma sistemimiz, mutlak memnun müşteri anlayışımızla hedefimize doğru yürüyoruz.Memleketimizin katıldığı,katılacağı tüm organizasyonlarda,fuar ve etkinliklerde Marasta Dondurma olarak desteğimizi esirgemiyoruz.Şehrimizin tanınması,kalkınması demek bizim sektör olarak güçlenmemiz, büyümemiz demek.Bu yıl ilki yapılan 1.Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivaline de sponsor olduk.Bu tür festivallerin yapılmasını destekliyoruz.

Marasta dondurma yönetim kurulu başkanımız Abdullah Usta'nın bizlere olan inancı ve güveniyle markamızı Marmara bölgesine tanıttık.İstanbul'un elit mekanlarına ulaştık.Artık Marasta Dondurma sektörün global oyuncularından birisi konumuna ulaştı dedi.

Editörün notu:Marasta dondurmanın Marmara bölge müdürlüğü ana deposuna gittim.Yerlerini gezdik,gördük. Dövme Dondurmayı tadan insanların araçlarıyla iş saatinde işyerlerine ziyarete gidecekleri yere iş çıkışında evine dondurma götürmek için sanayi sitesine geldiğini gördük. Devasa 100 tonluk depolarını gördük.Maşallah dedik.

Kahramanmaraş'ta hediyelik dondurma fiyatına  aynen şoklama yapılarak insanların dondurma aldığını gördük. Dondurma alan insanlarla sohbet ettik. Dondurma almaya gelen kişiler memleketimizde aldığımız fiyata burada da alıyoruz.Burada hem daha iyi oluyor.Hemen alıp gideceğimiz yere gidiyoruz. Misafirimizi,gideceğimiz kişiyi onura ediyoruz.İyi ki Marasta burada depodan şoklu dondurma satışına başladı.İyi düşünülmüş dediler.Bilmeyenler için yazalım İkitelli Organize Sanayi Bölgesi İpkas Sanayi sitesi 13/B Blok 2-27 numara navigasyona yazın kısa sürede dondurmanın adresindesiniz. Gitmeden mutlaka +90 212 549 86 71 arayın şoklu paket yaptıracağınızı bildirin.Bir başka Kahramanmaraşlı işletme olan OKNAL da kurubuz kalmayabiliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.