MASKİ’den Gördes'e Büyük Hizmet

MASKİ’den Gördes'e Büyük Hizmet

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Gördes’te yapılan yatırımlarla ilgili ilçeyi ziyaret etti. İlçeye 8 milyon TL’lik yatırım yapan MASKİ’nin çalışmaları tamamlanınca Gördes’e atıksu arıtma tesisi, kanalizasyon v

MASKİ Manisa’nın 17 ilçesindeki yatırımları ile ilgili yoğun mesaisine devam ediyor. Daha temiz çevreyle insan sağlığını koruyacak atıksu arıtma tesislerine büyük önem veren MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes’in çehresini değiştirecek projeler için ilçeye ziyarette bulundu. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ve Atıksu Arıtma Daire Başkanı Ali Öztozlu’nun yaptığı inceleme ziyaretine, İller Bankası İzmir Bölge Müdürlüğü’nden gelen yetkililerde katıldı.

Gördes’i bambaşka bir çehreye büründürecek çalışmalar

MASKİ’nin Gördes’te Atıksu Arıtma Tesisine bağlanacak olan kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarındaki çalışmaları devam ediyor. İlçeye toplam 8 bin metre kanalizasyon hattı, 5 bin 500 metre yağmursuyu ve 4 bin 200 metre terfi hattı döşeme çalışmaları başladı. Ayrıca ilçede 118 metre uzunluğunda yatay delgi metodu ile karayolu altına kanalizasyon hattı döşenecek. Bu hatlara toplamda 10 adet olan paket tip terfi merkezi de yapılacak. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından Gördes Atıksu Arıtma Tesisi’nin inşaatı da başlayacak. Haziran 2015’te yer teslimi yapılan tesisin bedeli yaklaşık 8 milyon TL. 12 bin 500 kişilik nüfusa hitap edecek olan tesis günde bin 500 metre küp suyu arıtacak. Tesisin tamamlanması ile birlikte Gördes İlçesi’nin atıksuları çevreye zararlı unsur olmaktan çıkacak.

MASKİ iş güvenliği önlemlerine büyük önem veriyor

Atıksu arıtma tesisinde yaşanabilecek iş kazalarını önlemek adına 1 takım Gaz Algılama, Ölçüm ve Güvenlik sistemi temin edilecek. Ayrıca tesisin elektrik kesintilerinden etkilenmemesi ve çalışmaya devam etmesi için tesiste jeneratörde bulunacak.

Gördesliler tertemiz bir çevrede yaşayacak

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran Gördes’e yaptıkları ziyaret ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Manisa genelinde şu an projesi tamamlanıp inşaatı devam eden 3 tesisimiz var. Gördes’te de çalışmalarımız kısa süre içerisinde başlayacak. Gördes’te yapılacak olan tesis kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarıyla birlikte yapılmış bir proje. Kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarındaki çalışmalar tamamlanınca tesisin inşaatı da başlayacak. İlçede toplam 18 bin metrelik altyapı çalışması devam ediyor. Bu sayede, Gördesliler tertemiz bir çevrede yaşayacak. Çünkü biz Manisa’da yaşayan vatandaşlarımızın hiçbir çevresel soruna maruz kalmasını istemiyoruz” dedi.

Gördes’e yapılan ziyarete MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran ve Atıksu Arıtma Daire Başkanı Ali Öztozlu dışında Şube Müdürü Taner Avan, İnşaat Mühendisi Uğur Topkaya ve Jeoloji Mühendisi M. Kemal Açıkgöz de katıldı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.