MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Meral Akşener'i Sert Eleştirdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Meral Akşener'i Sert Eleştirdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Meral Akşener'in eski Maocu olan kocasının olağanüstü kurultay kararı veren hakimle bağlantıları olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, Meral Akşener'e sert eleştiriler yöneltti. MHP Genel Başkan Adayı olduğunu açıklayan Akşener hakkında önce parelel yapıyla ilişkilerini gizlemiyordu dedi ardından kocası eski Maocu'ydu dedi.

Yargıyı politikaya alet ederek partiyi olağanüstü kurultaya götürmekle suçladığı Meral Akşener hakkında sert konuşan Yalçın, olağanüstü kongre kararını MHP'ye yönelik gerçekleştirilen Pentagon-Pensilvanya ortak operasyonu olarak değerlendirdi. Partinin yeniden dizayn edilmesi için uğraşıldığı öne süren Genel Başkan Yardımcısı, Akşener'in Genel Başkan gelinliğini giymeye hazırlandığını söyledi. Yalçın ayrıca iddiaların Dev-Sol ve paralel çete dayanışması üzerinde yoğunlaştığı iddiasında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Akşener'in desteklenmesinin, dünya çapınca güce sahip çeteleri işaret ettiğini söyleyerek 12. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Ümran Kaptan'ı MHP'ye kayyum atamakla itham ederek, Mülkiyeliler Lokali'nde gerçekleşen görüşmeyle bir ilişkisi olup olmadığını sordu. Kaptan'a paralel yapılanmadan ulaşıp, parelelin önünü açmak için MHP'ye kayyum atamasını isteyen birilerinin olup olmadığını soran Yalçın, Merak Akşener'in paralelle olan ilişkisini gizlemediğini ve eşinin de eski Dev-Sol'cu olduğunu söyledi.

Eşi üzerinden eleştirdi

Genel başkan yardımcısı, MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'in MHP'ye yönelik yargı sürecini, eski Dev-Sol'cu olduğu söylenen eşinin kişisel bağlantıları üzerinden düzenlediğine dair iddialar olduğunu söyleyerek, Akşener'in bir röportajında eşinin eski Dev-Sol'cu olduğunu söylediğini hatırlattı. Akşener'in o röportajından belirli kısımları da aktaran Yalçın, Akşener'in eşi hakkında komşunun oğlu olduğunu, 20 yaşına kadar solcu olduğunu ODTÜ'de okuduğunu ve Maocu olduğunu söylediğini hatırlattı.

Ümran Kaptan'ı Akşener'in kocası ayarladı iddiası

Semih Yalçın, Akşener'in kocası Tuncer Akşener'in MHP'nin olağanüstü kurultaya taşınmasıyla ilgili olarak Ankara Mülkiyeliler Lokalinde olağanüstü kurultay kararını veren hakim Ümran Kaptan'ın da olduğu bir ortamda şekillendirildiğinin öne sürüldüğünü söyledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.