Miniklerin Okul Heyecanı Başladı

Miniklerin Okul Heyecanı Başladı

Mirza Nil İlkokulu Müdürü Ercan Çiftçi yaptığı açılış konuşmasında kendileri için öğrencilerinin göklerdeki yıldızlar kadar değerli olduğunu söyledi.

Çiftçi, "Öğrencilerimiz göklerdeki yıldızlar kadar parlak aynı zamanda da geleceğimiz için umut doludur. 2017-2018'in ilk eğitim öğretim gününde tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmen arkadaşlarımızı  başarı dileklerim, sevgi ve saygılarımla kucaklıyorum okulumuza hoş geldiniz" diye konuştu.


Hedeflerinin öncelikle milli ve manevi değerlere uygun öğrenciler yetiştirmek olduğunu bunu yaparken de Atatürk ilke ve inkılapları  ışığında Atatürk'ün gösterdiği yolda öğrencileri yetiştirdiğini belirten Çiftçi "Bizim başka bir amacımız yok bunu yaptığımız zaman her şey  yolunda gidecektir" diye konuştu.


Okul Müdürü  4. sınıftan mezun olan tüm öğrencilerinin İstiklal  Marşını ve Gençliğe Hitabe'yi ezberleyerek mezun olduğunu açıkladı. Bu ilkelerinin 2017-2018 eğitim öğretim yılında da  devam edeceğini söyledi.  4. sınıf öğrencisinin İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere söylemesiyle devam eden tören okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu konuşmalar ve şiirlerin ardından öğretmenlerin,  öğrencilerin ve velilerin İzmir Marşı'nı okumasıyla son buldu. Törende Mirza Nil'in eski öğrencileri 1.sınıflara "Hoş geldin" hediyesi verirken ilkokula yeni başlayan öğrenciler kadar anne babaların da heyecanı gözlerden kaçmadı
 

TATİL 8 HAZİRAN'DA
 

Okulların açılmasıyla beraber 2017-2018 öğretim döneminde 18 milyona yakın öğrenci ders başı yaptı. 18 Eylül Pazartesi günü başlayan eğitim öğretimin ilk dönemi 22 Ocak'ta sona erecek. 2. dönem ise 5 Şubat'ta başlayacak ve 8 Haziran'da okullar tatile girecek.Öte yandan bu yıl 1,5 ve 9. sınıflara başlayacak öğrenciler eğitimlerini güncellenen müfredatla alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.