1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Multiparametrik Prostat MR ile Prostat Kanseri Tansı Koymak Hastaya Konfor Sağlıyor
Multiparametrik Prostat MR ile Prostat Kanseri Tansı Koymak Hastaya Konfor Sağlıyor

Multiparametrik Prostat MR ile Prostat Kanseri Tansı Koymak Hastaya Konfor Sağlıyor

Multiparametrik Prostat MR nedir, nerede çekilir?

A+A-

Prostat kanseri, dünyada erkeklerde en çok görülen kanser türlerinden biridir. Türkiye’de de yaygın olarak görülen bu kanser türünün tanılanmasında önemli oranda yardımcı olan Multiparametrik Prostat MR, klinik olarak en önemli prostat kanserlerinin tespit edilmesinde ve biyopsilere rehberlik oluşturabilen bir görüntüleme yöntemidir. 

Bu MR yönteminde, klasik MR filmi çekimlerine ek olarak çekimler ilave edilerek gerçekleştirilir ve uzman radyologlar tarafından değerlendirerek tümörlerin hangi aşamada olduğu tespit edilir ve buna göre uygun tedavi yöntemleri belirlenir. Multiparametrik Prostat MR’ın birçok üstünlük ve avantajının olmasından dolayı prostat kanseri incelenmesinde en çok tercih edilen yöntem olarak tıp alanında kullanılmaktadır. 

Prostat kanserini hafif almayın

Kanser türleri arasında yer almasına rağmen erken dönemde tanılanamamasına ek olarak kişilerin umursamaz tavırlar takınması ya da prostat hastalığını “utanç verici bir durum” olarak değerlendirmelerinden dolayı çoğu zaman tedavi ertelenmektedir. Toplumda prostat basit bir hastalık olarak da değerlendirildiği için genellikle tedavi olma aşaması son aşamalara gelindiğinde tercih ediliyor. 

Bu da kanserin büyüyerek tüm vücuda yayılmasına ve kişinin ölümüne yol açmasına neden oluyor. Uzmanlar, gelişmiş modern tıp dünyasının getirilerinden yararlanarak kanserlerle mücadele etme konusunda uyarıyorlar.

Multiparametrik Prostat Emar, günümüzde kale alınabilecek en büyük buluşlardan biridir. Erken dönemde kanserin tespit edilmesine yardımcı olan ve biyopside rehberlik eden tarama yöntemi sayesinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz. 

Multiparametrik Prostat MR nerede çekilir?

Özel hastanelerde ve özel kliniklerde çekilen ve bunun yanında bazı gelişmiş devlet hastanelerinde de çekilen MR işlemi, genellikle devlet hastanelerinin yoğun olmasından dolayı daha çok özel hastanelerin tercih edildiği bir yöntemdir. 

Ancak bu alanda uzman bir radyoloğu tercih etmek önemlidir. Biyorad, anlaşmalı olduğu özel hastane ve görüntüleme merkezlerinden hastalara randevu alma konusunda yardımcı olan bir kurumdur. Hastalığınız büyümeden, metastaz yapmış bir hal almadan önce Multiparametrik Prostat MR çektirerek gerekli tedavilerin başlamasını sağlayabilirsiniz. 

MR hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabileceğiniz internet sitesini ziyaret ederek ya da çağrı merkezi iletişim numarasından arayarak Multiparametrik Prostat emar ücreti hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sağlığın ihmale bırakılmayacak kadar ciddi bir konu olduğunu unutmayın…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.