NOVİPAZAR KENTİNDE 500 AİLEYE KURBAN BAĞIŞI

NOVİPAZAR KENTİNDE 500 AİLEYE KURBAN BAĞIŞI

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ, KURBAN BAYRAMINDA SANCAK’TA Kİ HEMŞERİLERİNİ UNUTMADI

İzmir’in en büyük hemşeri derneklerinden birisi olan İzmir Bosna Sancak Derneği yaptığı sosyal projelerden biri olan, Kurban projesinde bu yıl beşincisini Novipazar’da gerçekleştirdi.  Sırbistan’ın Sancak Bölgesi’nde bulunan Novipazar kentinde İzmir Bosna Sancak Derneği adına kurbanlar keserek bu bölgede yaşayan kurban kesemeyen Boşnak ailelerinin mutlu olmalarına vesile oldu.

Her kurban bayramında olduğu gibi bu kurban bayramında da İzmir Bosna Sancak Derneği Sırbistan’ın Sancak bölgesinde kurban keserek Boşnak ailelere dağıttı.

Konu ile ilgili İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi; 

Bir kez daha şunu anladım ki İzmir Bosna Sancak Derneği olarak Sırbistan, Karadağ, Bosna, ve diğer ülkelerde yaşayan Boşnak hemşerilerimize yaptığımız destekler bölgede memnuniyet yaratıyor. 

O bölgelerde yaşamak azda olsa sıkıntılı. Biz dernek olarak bu bölgelere elimizden geldiğinin fazlasını yapmak istiyoruz. Sosyal Projelerimize dernek üyelerimiz destek veriyor bizlerde bunları gerçekleştiriyoruz. 

Sancak Bölgesi İslam Birliği ve Belediyelerle işbirliği yaparak kurbanların dağıtımını gerçekleştirdik.

Bu kurban bayramı da her kurban bayramı olduğu gibi Dernek olarak kurbanlarımızı bu bölgelerin değişik kentlerinde kesiyoruz. Bu kurban bayramı da Dernek üyelerimizin destekleri ile Sancak Bölgesinde bulunan Novipazar, Sjenica, Tutin, ve diğer kentlerde yaşayan ve kurban kesme imkanı olmayan 500 aileye kurban bağışında bulunduk. Bu bölgede Derneğimize ilginin yoğun olması bizleri memnun ediyor. Dernek olarak bu bölgenin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.