Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Ödemelerinizde Sorgulama Kolaylığı

Vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması e-devlet uygulaması ile kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Teknolojinin hayatımızdaki farklı bir kolaylığı da e devlet sorgulama olarak karşımıza çıkar.

Bu yöntemle vatandaş öğrenmek istediği bilgilere kolay, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaşır.

Klasik ve eskide kalmış iletişim düzeninin çok üzerinde bir hizmet sunan online yöntem ile her kurumun ve her bireyin devlet kurumlarından hizmet alabilmesine olanak sağlanmış olmaktadır.

Online Hizmet Seçenekleri Nelerdir?

Bilgilendirme hizmeti, entegre elektronik hizmetler, ödeme işlemlerinin yapılabildiği e-devlet ile yapılabilecek işlemler arasında yer almaktadır. Kamu hizmetlerinden tek bir adres üzerinden sorgulama yapabilmek pek çok açıdan fark yaratmaktadır. Şifre, e-imza veya mobil imza yöntemleri ile kimlik doğrulama yapılarak verilen hizmetlere kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Trafik cezalarını da internet üzerinden öğrenebilmek yapacağınız basit bir sorgulama işlemi ile çok kolay bir şekilde tamamlanabilir. Trafik ceza sorgulama işlemi ile aracınızın üzerine kayıtlı borç durumunu öğrenebilme ve online olarak ödeme imkânı sunulmaktadır.

Emniyet ekipleri tarafından yapılan denetlemelerde kesilen cezalar sisteme girilerek vatandaşın internet bağlantısı sağlayabildiği her yerden en güncel trafik cezası bilgilerine sahip olmasına olanak sağlanmaktadır.

Sorgulama işlemleri pek çok bilginin öğrenilebilmesine olanak sağlar. Ogs veya Hgs geçiş sorgulama işlemleri de online olarak yapılabilmektedir. Aracın plaka numarası ile yapılabilen sorgulama işlemi ile geçiş ihlali veya kaçak geçiş bilgileri varsa tarih, bölge, istasyon, geçiş tipi ve ücret bilgisi şeklinde detaylı olarak öğrenilebilmektedir.

Hızlı, Güvenli ve Kolay Online Uygulamalar

Kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen işlemler arasında yer alan SSK sorgulaması ile hizmet dökümü, gün sayısı, prim borcu gibi akla gelecek pek çok soru hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Ne zaman emekli olabileceğiniz hakkında da bilgi alabileceğiniz sorgulama üzerinden sağlık ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni nesil teknolojilerden destek alarak vatandaşın kullanımına sunduğu pratik bir şekilde vatandaşa koşulsuz hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Kuyruklarda zahmete girmeden ve zaman kaybı yaşamadan işlemlerini gerçekleştirebilen yükümlülerde borçlarını daha düzenli ödeyebilmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar