Öz Taşıma İş Başkanı Toruntay, Malazgirt Zaferini kutladı

Öz Taşıma İş Başkanı Toruntay, Malazgirt Zaferini kutladı

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Malazgirt Zaferinin 946. yıl dönümü olması münasebetiyle bir kutlama mesajı paylaştı.

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay paylaştığı mesajda; “26 Ağustos 1071 günü, yani bundan tam 946 yıl önce, aziz milletimiz Sultan Alparslan komutasında bir araya gelmiş ve bir olmuştur. Türk ordusundan sayıca ve silahça güçlü olan Bizans ordusunun karşısına dikilen bu yüce millet, destanlaşan bir zafere imza atmış ve Bizans ordusunu hiç beklemediği, tahmin dahi edemediği bir şekilde yenilgiye uğratmıştır. Sultan Alparslan’ın ordusuyla birlikte yazdığı bu destan, bizlere Anadolu’nun kapılarını bir daha kapanmamak üzere açmış ve bu mübarek topraklar ebedi ata yurdumuz olmuştur. Bu kutlu zafer ayrıca, Anadolu’nun İslamlaşmasında da bir dönüm noktasıdır.


Kazanılan zaferle dünya tarihine yön veren ecdadımız, bugün de aynı ruhu taşımakta ve bunu da göstermektedir. 15 Temmuz gecesi büyük milletimizin göstermiş olduğu direniş ve dayanışma gücü Malazgirt ruhunun hala ayakta ve diri olduğunun en net görüntüsü, en net kanıtıdır. Dün nasılsa, bugün de aynı iman ve vatan sevgisine sahip olan milletimiz, atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa en güzel şekilde sahip çıkacak ve vatanına halel getirmeyecektir.
Bu itibarla; 946 yıl önce destan yazan, Anadolu’yu bize yurt eden büyük komutan Sultan Alparslan’ı, kutlu ordusunu ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, 26 Ağustos Malazgirt Zaferimizi en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.