Özkanlar’da kavga büyüyor; “Belediye Başkanı kaçak dövüşmez”

Özkanlar’da kavga büyüyor; “Belediye Başkanı kaçak dövüşmez”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Foça’da gerçekleştirdiği açılış sırasındaki konuşmasında Özkanlar Pazarı sorununa değindi ve sert sözler kullandı.

Başkan Kocaoğlu, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper’e yüklendi.

Kocaoğlu’nun çözüm için Bayraklı Belediyesi’ni işaret ettiği Özkanlar Pazarı sorunu için Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ yer bulamadığını belirtmiş ve Bornova Belediyesi’nin katkısını istemişti. Sorun çözülmeyince pazarcılar geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu protesto etmiş ve biber gazlı müdahaleye uğramıştı.

Konuyla ilgili Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper’in Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na gitmesini eleştiren Kocaoğlu: “Bayraklı’da bir pazar sorunu var; Özkanlar pazaryeri kapandı. Uygun bir yerde geçici olarak Pazar kurulsun dedik, Bayraklı Belediye Başkanı kabul etmedi. Biz de Pazarcılar Odası’na dedik, ‘Biz başkanla konuştuk. Gerek yok diyor. Bizlik bir şey yok. Pazar A’dan Z’ye ilçe belediyesinin işi’ diye… Geçen gün de ‘Büyükşehir çözsün’ diye bir laf… İlçe Başkanı Genel Başkan’a gidiyor; işi midir pazar? Kimi temsilen gidiyor? Vekaleten mi gidiyor? Nasıl gidiyor? Hangi mantıkla gidiyor? Hangi mantıkla kabul görüyor? “Efendim Büyükşehir Belediyesi çözsün’. Muhaliflerin de işine geliyor, tereyağlı ekmek… Sonra Büyükşehir’in önünde pazarcı eylem yapıyor” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANI KAÇAK DÖVÜŞMEZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı eleştiren Kocaoğlu “Herkes, kim olursa olsun sorumluluğunu idrak edecek. Başkasının üstüne yıkmayacak. Belediye başkanlığı yasa uygular. Vatandaşın hoşuna gitmeyecek işi de yasa istiyorsa yapmak zorundasınız ama adil, hakkaniyetli çalışarak, vatandaşın hoşuna gitse de gitmese de, kentin geleceğini düşünerek karar verir ve adam gibi uygularsınız. Belediye Başkanlığı kaçak dövüşerek olmaz, tavşana kaç tazıya tut diyerek olmaz. Bu kolaycılıktır. Hem çalışır hem hemşerilerini sayar sever; onlar için didinir. Adam gibi durur. Zor iştir İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı… O dengeleri kurmak, vatandaşın menfaatini korumak ama yanlışa yanlış, olmaza olmaz demek, belediye başkanının en önemli özelliklerinden bir tanesi olmalıdır” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.