Poyraz Zeytinyağları Beyaz Liste’de

Poyraz Zeytinyağları Beyaz Liste’de

Türkiye’nin kaliteli zeytinyağları üreterek tüketicinin sofrasına farklı lezzetler sunan Poyraz Zeytinyağları, güvenli zeytinyağı üreten markalar arasında yerini aldı.

Poyraz, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren uygulamaya konan “Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Kalite Kontrol Anlaşması ve Kalite Kontrol Programı”dan tam not alarak beyaz liste kategorisine adını yazdırdı. UZZK, zeytinyağına hile karıştırılmasını önlemek, kaliteli üretimi teşvik etmek amacıyla "Kalite Kontrol Programı" başlatmıştı. UZZK kendine başvuran ve sözleşme imzalayan firmaların ürünlerinden habersiz numune alıyor ve laboratuvarlarda kontrol edip firmaların üretim kalitelerini ölçecek incelemelerde bulunuyor. Tağşiş yapmadığı tespit edilen firmaların adları beyaz liste halinde UZZK’nın web sitesinde, ayrıca da basın yoluyla açıklanıyor.

5 yıl boyunca incelendi

UZZK, 5 yıl boyunca yaptığı incelemelerin ardından Poyraz Zeytinyağları’nın tağşiş yapmadığını ve sağlıklı, hijyenik şartlarda üretim gerçekleştirdiğini tespit ederek Poyraz Zeytinyağları’na üstün kalite onaylı UZZK Belgesi verdi. Ayrıca kurum, en güvenilir zeytinyağı firmalarının olduğu beyaz listeye girmesini onayladı. Firma olarak hijyen ve kaliteli üretim yapmanın önemine işaret eden Poyraz Gıda Genel Müdürü Soykan Yanya, “Ülkemizde tağşiş yaparak üretim yapan firmaların var olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz Poyraz Zeytinyağları olarak tağşiş yapmadan üretim yapmanın gururunu yaşıyoruz. UZZK Belgesi bizim için çok önemliydi. Yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucunda belgeyi almaya hak kazandık. Ayrıca en güvenilir ve kaliteli üretim yapan zeytinyağı firmalarının içinde olduğu UZZK’nın beyaz listesine de adımızı yazdırdık” dedi. 

Hedef dünyanın en iyisi olmak

Poyraz Zeytinyağları’nın en kaliteli ve en saf zeytinyağını sofralara sunmaya devam edeceğinin altını çizen Yanya, “Yurt içinde, yurtdışında ülkemizde var olan zeytin potansiyelini en iyi şekilde kullanmanın ve mevcut kapasiteyi daha iyi duruma getirmenin yollarını arıyoruz. İlerleyen zamanlarda Poyraz Zeytinyağları’nı dünyanın en iyi zeytinyağı firmaları arasına koyacağız” diye konuştu.

UZZK nedir?

Kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör arasında ortak akıl ve ortak bir adres yaratarak, ülkemiz zeytinciliğinin, yapısal gücün geliştirilmesine, ürünün tanıtımına markalaşmanın teşvik edilmesine, zeytin ve zeytinyağı üretimi, tüketimi ve ticaretinin geliştirilmesine, üretimin kayıt altına alınmasına, üretici, sanayici, iç ve dış pazar entegrasyonunun sağlanmasına destek olan aynı zamanda, Avrupa Birliği Zeytin ve Zeytinyağı OrtakPiyasa Düzenine uyumun gerçekleştirilmesine, uluslararası gelişmeler ışığında planlar oluşturarak dünya ile rekabetin arttırılmasına ve bu ürünlerdeki sorunlarıTarımsal Destekleme ve Yönlendirme Kurulu’na raporlar halinde iletmek suretiyle acilen çözüme kavuşturulmasına katkılar sağlamaya başlamış ve bu konulardaki çabaları her geçen gün artarak devam eden bir kuruluştur.
 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.