Prof. Dr. Elden; “Bir varmış hiç yok olmamış olsun”

Prof. Dr. Elden; “Bir varmış hiç yok olmamış olsun”

Prof. Dr. Müge Elden; “Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 5 kitapla başlayan bu proje bu yıl özelinde 100 kitaba, toplamda 350’ye yakın bir sayıya ulaştı. Şimdi seslerimiz artık görme engelli arkadaşlarımızın hayal dünyasındaki çok güzel bir kitapl

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen “Konuşan Kitaplar Projesi-  Teşekkür Takdim Töreni”nde konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Ülkemizin üzerinde olan bu kara bulutlu günlerde üniversitemizin ortaya koyduğu bu ışığın karanlıkları aydınlatacağını umuyorum” dedi.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nce 6’ncısı düzenlenen ‘’Konuşan Kitaplar Projesi’’ teşekkür takdim töreni, projeye destek veren radyo ve televizyon spikerleri, yazarlar ve gönüllülerin katılımıyla Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ev sahipliği yaptığı ‘’Konuşan Kitaplar’’ etkinliğine Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Elden, çeşitli radyo ve televizyon spikerleri, yazarlar ve gönüllüler katıldı. Düzenlenen etkinlikte katılanlara teşekkür takdim belgesi verildi.

350’YE YAKIN KİTAP SESLENDİRİLDİ

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Elden; “Tüm masallar bir varmış bir yokmuş ile başlar ya işte bizim hikayemiz de böyle başladı. 2011 yılında bir hayalin peşine düşerek başladığımız bu hikaye, hayalin gerçeğe dönüşmesine en güzel örneklerden biri oldu bizim için. Bugün bizleri burada bir araya getiren “Konuşan Kitaplar Projesi”, bir öğrenci projesinden halkaları her yıl daha da büyüyen, ulusal çapta uygulanan bir sosyal sorumluluk uygulamasına dönüştü. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak bu yıl 6’ncısı düzenlediğimiz projemiz yine fakültemizin öğrencileri, öğretim üyelerimizden, iletişim sektörünün farklı alanlarında çalışan çok sayıda kişi ve kurumun yüreğiyle, sesiyle hayat buldu. 2011 yılında 5 kitapla başlayan bu proje bu yıl özelinde 100 kitaba toplamda da 350’ye yakın bir sayıya ulaştı. Şimdi seslerimiz artık görme engelli arkadaşlarımızın hayal dünyasındaki çok güzel bir kitaplıkta yerlerini aldılar” diye konuştu. İletişim Fakültesi’nin bu projenin kaynağı olmasından onur duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Elden projeye emek veren herkese teşekkür ederek, “Bir varmış hiç yok olmamış olsun diyoruz. Konuşan Kitaplarımız daha nice kişilere ulaşsın; daha nice kişilerle konuşsun istiyoruz” diye konuştu.

KARANLIKLARI AYDINLATACAK

Etkinliğe katılmaktan dolayı onur duyduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise; “Bizim de belediyemiz de gerçekleştirdiğimiz e-kütüphane projemiz var. Bu her iki projeyi esasında bir araya getirerek daha çok insana, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve Bornovalı hemşerilerimize ulaşma şansımız var. Dolayısıyla buradan ayrılırken inanıyorum bunun da işbirliğini burada imzalayarak, birlikte hareket edeceğiz” şeklinde konuştu. Kentin her olumlu projesinde Ege Üniversitesi’nden destek gördüklerini söyleyen Atila; “Ülkemizin üzerinde olan bu kara bulutlu günlerde üniversitemizin ortaya koyduğu bu ışığın karanlıkları aydınlatacağını umuyorum” diye konuştu.

Kitapları seslendirilen birçok yazarın katıldığı etkinlikte Türkiye’deki ilk iletişim derslerinin verildiği sınıfın öğrencilerinden biri olan Yılmaz Karakoyunlu, ders verir niteliğindeki konuşmasıyla büyük alkış topladı.

Etkinliğe katılmayı çok isteyip turnede olduğu için katılamayan Sunay Akın’ın teşekkür videosu izlettirildi. Milli Kütüphane temsilcilerine, seslendirilen kitapları Doç. Dr. Özlem Ataman teslim etti. Teşekkür belgelerini alan gönüllüler keyifli anlar yaşadı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.