1. YAZARLAR

  2. Elif Topaloğlu

  3. Refleksoloji nedir, faydaları nelerdir?
Elif Topaloğlu

Elif Topaloğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Refleksoloji nedir, faydaları nelerdir?

A+A-

Refleksoloji, 4000 yıllık eski bir sağlık bilimi ve hakkında onu destekleyici sadece bir kaç tane tıbbi araştırma olsa da, bireylerin ondan gördükleri fayda ve övgüleri onu değerli yapıyor.

Doğu tıbbı ile ilgilenmiş pek çok kişinin de bildiği gibi, iç organlarımız ve sinir sistemimiz ayak dahil olmak üzere bedenin farklı noktalarında birbirine bağlıdır. Bu makalede, refleksolojinin faydalarını, nasıl çalıştığını ve antik sağlık terapilerinde nasıl kullanıldığını göstereceğiz.

Refleksoloji Nedir?

Refleksolojinin tarihçesi oldukça zengin ve bu gizemli sağlık sanatını açıklamaya çalışan pek çok teori de mevcut.

Refleksoloji masaj anlamında düşünülmemeli, diğer etki ettiği alanlar ile birlikte düşünülmeli bu özelliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Refleksoloji ;çok spesifik ve kendi içerisinde değişik bilimleri barındıran ve bu bilimlere katkı veren yapısıyla önemli ve etkili bir yöntemdir.

Refleksoloji Terapisi günümüzde bilen ve bilmeyen herkesin dikkatini çeken özellikleriyle herkes tarafından uygulanmaya çalışılmaktadır. Burada ki esas nokta yapılan Terapiden görülen fayda ve vücuda sağlanan pozitif katkılardır.

Seans süreleri çok uzadıktan sonra halen istenen dönüşler sağlanamıyorsa yapılan seanslarda dolayısıyla seansı uygulayan kişilerde eksik çalışmalar mevcut olduğunun göstergesidir.

Refleksoloji terapötik yönüyle çok faydalı aynı zamanda karmaşık bir alandır.

Seanslar uygulayan kişiler mutlak surette bu işin eğitimini gerekli yerlerden almış uzman kimseler olmalıdır. Aksi takdirde istenen değişimler sağlanmayacak terapi gören kişi fayda görmeyecektir.

Refleksoloji Terapisi; hastalıklara iyi gelen etkisi, kimi zaman hastalığı tedavi edici kimi zamanda tedaviye yardımcı olma işlevi bakımından toplumumuzda eskiye nazaran daha fazla tanınmakta ve inanılmaktadır.

Refleksoloji Terapisinin yaygınlaşması sonucunda da gerçek anlamda Refleksoloji bilgisi olmamasına rağmen bazı kişiler bu alanla alakalı ilgili veya ilgisiz yorumlar yapmaktadır.

Gerçek anlamda Refleksoloji Terapisi yapıldığını sanan aileler ve şahıslar bu nedenle yanlış yönlendirilecek hem istenen seviyeye gelinemeyecek hem de Refleksoloji Terapisinin etkin görevlerinden faydalanılamayacaktır.

Bu nedenle lütfen bu alanda uzman olmayan ve derin bilgi sahibi olmayan kimselerin bilgilerine itibar etmeyelim. Refleksoloji alanında çalışan bu meslekteki profesyonel Refleksolog & RefleksolojiUzmanlarından bilgilenmeye çalışalım.

Ayrıca Unutmayalım Refleksoloji masaj, Refleksoloji Uzmanı da Masör değildir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.