“Reklam sektörünün itici gücü geleneksel medya“

“Reklam sektörünün itici gücü geleneksel medya“

Müşterileriyle tüketiciler arasında köprü kurmayı hedefleyen Union İstanbul, müşterilerini hedef kitlesine uygun doğru mecralarla buluşturuyor.

Bu mecra seçiminde markalar için yazılı basının çok önemli olduğunu söyleyen Union İstanbul Ajans Başkanı Mehmet Erkmen, televizyon reklamlarının ise her dönemde olduğu gibi pastadaki en güçlü mecra olarak yer aldığını belirtiyor. 


Günümüz dünyası trendlerini yakından takip ederek müşterileriyle tüketiciler arasında köprüler kuran Union İstanbul Ajans Başkanı Erkmen, medyadaki dijital büyümenin etkisinin göz ardı edilemeyeceğini, fakat insanların hissetme duygusundan dolayı yazılı basının çokta önüne geçemeyeceğini söyledi. 


Bu bilinçle Union olarak doğru fikre doğru mecra mottosu ile hizmet verdiklerini söyleyen Erkmen, geleneksel ile yeni medyayı entegre eden bakış açısıyla sektöre farklı bir boyuttan baktıklarını kanıtladıklarının altını çizdi. Reklamların belirlenen strateji doğrultusunda yapılmasının markanın yararına olduğunu ve reklamlarda en önce güvenilirlik ve farkındalık oluşturulması gerektiğini belirten Erkmen, “Bu süreç sayesinde marka ile tüketici arasında bir bağ kurulması daha kolay oluyor. Ve hatta bu ilişki sayesinde tüketiciler doğru marka algısı ve doğru bir satın alma kararı veriyor. Bunun sonucunda da ‘güvenilir marka’, tüketici için marka sadakati oluşturur” dedi.
 

Erkmen: Reklam satın almayı tetikleyen önemli bir unsur
 

Başarılı analizler sonucunda başarılı reklamlara ulaşılabileceğini belirten Erkmen, bu süreçten sonra en önemli serüvenin doğru mecra seçimi olduğunu belirtti.  Markaların mevsimine göre dönemsel çalışmaların altına imza atması gerektiğini söyleyen Erkmen, “Reklam toplum içerisinde, üretilen mal ve hizmete yönelik bir ihtiyacın olmaması halinde bile, ihtiyacı yaratmakta ve tüketicilerin zihinlerinde, satın almaya ve kullanmaya yönelik eğilimleri oluşturmakta. Reklam, ürün ve hizmet özelliklerini, tüketicilerin beğenileri ve istekleri doğrultusunda hazırlayıp onlara sunmaktadır. Marka ile tüketici arasındaki iletişimi sağlayan bu anlayış, her iki tarafın beklentilerine ve özlemlerine ulaşmalarını sağlamakta, aradaki diyaloğu yönlendirmektedir. Türkiye gibi büyük bir gücün daha fazla reklam yatırımı olmalı ve firmalar reklamın gücüne daha çok inanmalı.”


Gelişen teknolojinin de artık hayatımızın her noktasında bize yardımcı olduğunu ancak geleneksel mecraların tüketiciler tarafından tercih edildiğini yineleyen Union İstanbul Ajans Başkanı Erkmen, en son yapılan araştırmalarda; markaların itibar çalışmaları için yazılı basınının önemli olduğunu fakat TV reklamlarının, her dönemde olduğu gibi pastadaki en güçlü mecra olduğunu aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.