Rotary'de önceliğimiz Halkla İlişkiler ve Sosyal Projeler

Rotary'de önceliğimiz Halkla İlişkiler ve Sosyal Projeler

Uluslararası Rotary 2440. Bölge 2017-2018 dönemi 1. Üyelik Çalıştayı Çeşme’de yapıldı.

Gündoğdu Rotary Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen çalıştay bölgeye bağlı 64 kulüpten çok sayıda üyenin katılımıla gerçekleşti. Topluma hizmet ilkesiyle kurulan 112 yıllık geçmişe sahip Dünya’nın en büyük ve en eski Uluslararası sivil toplum kuruluşu olan Rotary, üyeliği geliştirmek, hizmet yoluyla insanlığa dokunabilmek ve topluma faydalı projeler üretebilmek amacıyla üyeleriyle bir araya geldi.

Bölge Üyelik Komitesi Başkanı Prof. Dr. Banu Dinçer’in hazırladığı çalıştay programında bu yıl daha fazla sosyal projeler üreterek halkla ilişkiler faaliyetlerine ağırlık verilmesi konuları ön plana çıktı. Geçen yıl uluslararasında en fazla kadın üye alan bölge ünvanını bu yıl da sürdüreceklerini söyleyen Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Lütfi Demir “Bölge olarak özellikle kadın üye alımına önem veriyoruz. Amacımız bu yıl da yeni üyelerle büyüyerek daha fazla sosyal proje üretmek, yarattığımız farkındalığı medya yoluyla, halkla ilişkiler faaliyetleriyle duyurmak” dedi. 


Toplantıya ev sahipliği yapan Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Ercan Çelikkaya ise “Rotary üyelerinin güçleriyle var olan bir sivil toplum kuruluşu. Kaliteli ve nitelikli üye alımı Rotary’nin büyümesinde son derece önemli. Gerek bölge olarak gerekse kulüp olarak mevcut ve yeni katılan üyelerimizle daha fazla proje üreterek toplumda fark yaratmak bu yıl birinci önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu. Toplantı katılımcıların sertifikalarını almalarının ardından sona erdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.