1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Samsung’dan dudak uçuklatan yatırım!
Samsung’dan dudak uçuklatan yatırım!

Samsung’dan dudak uçuklatan yatırım!

Samsung, geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor. Galaxy S9‘da bir türlü istediği satış rakamlarına ulaşamayan teknoloji devi, yeni yol haritasını çizdi.

A+A-

Note 9 lansmanına 48 saaten az bir süre kaldı. Yeni amiral gemisiyle başarıdan başarıya koşmayı hedefleyen Samsung, geleceğini de sağlama almak için önemlli yatırımlarda bulunuyor. Kullanıcıların karşısına en yeni teknolojiler ile çıkacak olan Samsung, tam 160 milyar dolarlık bir yatırımla gündem konusu oldu.

5G ve Al teknolojisine 160 milyar dolarlık bir bütçe ayıran teknoloji şirketi, ayrıca çok merak edilen katlanabilir telefon içinde çalışmalarına başlayacak. Yenilikçi görüntüsünden hiç bir zaman ödün vermek istemeyen dev firma, hiç kimsenin cesaret etmediği bir stratejiyle başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Başarı parolasıyla çıkılan bu yolda şirket, otonom araçlardan biyomedikale kadar birçok sektöre teknolojiler geliştirecek. Mobil cephede de 5G için yonga setleri geliştirecek olan teknoloji devi, her konuda sektörün tekeli haline gelmeyi planlıyor. Bir sonraki akıllı telefonlarında yer alacak olan Exynos işlemcileri daha da geliştirecek olan firma, 160 milyar dolarlık yatırımla agresif duruşuyla rakiplerini korkutuyor.