Sarkisyan: Azerbaycan Modern Silahlarını Gösterdi

Sarkisyan: Azerbaycan Modern Silahlarını Gösterdi

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Almanya'da düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan'ın modern silahlarının olduğunu son üç gündür gösterdiğini belirtti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Almanya'da siyasi temas amacıyla bulunduğu Almanya'da Angela Merkel ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan hakkında konuştu. Berlin'de düzenlenen toplantı konuşan Sarkisyan, Azerbaycan'ın modern silahlara sahip olduğunu son 3 günde gösterdiğini söyleyerek, modern silahlarla sonuç alınmıyor dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşen Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan toplantı sonrası Merkel ile birlikte bir basın açıklaması düzenledi. Başbakanlık resmi konutunda gerçekleştirilen basın toplantısında Ermenistan Cumhurbaşkanı ve Almanya Şanşölyesi bir çok soruyu yanıtladı, Azerbaycan ile ilgili görüşlerini paylaştı.

28 yıldır devam eden Dağlık Karabağ bölgesi

Ermenistan Cumhurbaşkanı, Dağlık Karabağ halkının savaşa karşı olduklarını ifade ederek, bölgede yaşayan halkın bağımsızlık istediğini ve bunun mücadelesi verdiğini söyledi. Sarkisyan, sorunun çözümünde Dağlık Karabağ halkının karar vermesi gerektiğini söyledi.

Angela Merkel Dağlık Karabağ sorunun 28 yıldır devam ettiğini hatırlatarak, sorunun bir anda çözülmesinin beklenemeyeceğini söyleyerek, bölgede barış ortamı sağlanması ve kalıcı olabilmesi için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) dönemsel başkanlığının Almanya'da olduğunu hatırlatarak yardımcı olmak için uğraşacağını belirtti. Almanya'nın Agit Minsk Grubu ile görüşerek sorunun çözümüne katkı sağlayabilme noktasında elinden geleni yapacağın söyleyen Merkel, Dağlık Karabağ konusunda ileriye yönelik adım atılamamasını sert biçimde eleştirerek, ateşkes ortamı sağlanmadan barış görüşmelerinin gerçekleştirilemeyeceğini belirtti.

Azerbaycan modern silahları olduğunu gösterdi

Ermenistan Cumhurbaşkanı, ülkesinin barış görüşmelerinden yana olduğunu iddia ederek, Azerbaycan'ın görüşmelere ters bir şekilde durduğunu öne sürdü. Bir gazetecinin Rusya'nın Ermenistan'ı desteklediği ancak Azerbaycan'a silah satıyor oluşuna dair fikrini sorduğu Sarkisyan, Azerbaycan'ın modern silahlara sahip olduğunu son üç gün içerisinde gösterdiğini belirterek, modern silahlarla sonuç alınmadığını söyledi.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.