1. YAZARLAR

  2. Semra Güzel

  3. Sen Nerdesin? Ben Nerde? 
Semra Güzel

Semra Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Sen Nerdesin? Ben Nerde? 

A+A-

Kadının ne kadar önemli olduğunu. Ne kadar değerli olduğunu. Ne kadar vefakar, cefakar olduğunu . Üzerindeki yükün,sorumlulukların ne kadar çok olduğunu. Ne kadar ne kadarları yazmayacağım. Biliyorsunuz, biliyoruz....

Gelin bir hayal kuralım şimdi. Durun, hemen öyle olsun, böyle olsun her şey sihirli değnekle  çözümlensin diye değil. Kolaycılık yok. Biz kadınlar işi  tırmalayarak çözmeye alışkınız. 

Sadece biz kadınları gerçekten  anlamanız için. Çok da basit bir hayal aslında. Bana göre çok da etkili olabilecek bir hayal.  

Hayal bu ya bir haftalığına beni sen yapsa seni de ben. Ben işe gitsem sen evde kalsan. Ben sana karışmasam her şeyi sen yapsan. Ama her şeyi tıpkı benim yaptıklarımı yapsan. Bir haftalığına var mısın? desem sen de evet desen. Hayal bu ya haydi hayalin arkasından gidelim buyrun. ..

Aman ne var bunda bir kadının evde ne kadar işi olabilir zaten ben yaparım ne olacak dediğinizi duyar gibiyim. 

Kadının evdeki işinin  zorluğunu, çalışıyorsa işyerindeki karşılaştıklarını uzaktan bakarak  anlamak zor. Sıkıysa yap da görelim. Hayalimize dönelim. Yer değiştirmeye  var mısın? 

Ben sen oldum ya. Ne güzel işe gidiyorum maaşım birden arttı, kimse Çocuğun var mı? Nişanlı mısın? Evlenecek misin diye sormadı.  Mesai saatimin belli bir düzeni var. İşim belli işyerinde yaptıklarım iş yerinde kalır.

Sen de ben oldun ya. Kadının sorumluluğundaki işleri tek tek yazmama hiç gerek yok hepiniz paşa paşa biliyorsunuz. Basit bir örnek yeter . 

Erkekler bir hafta boyunca sadece   ''bugün ne pişirsem'' sorumluluğunu alsa bir tek bu sorumluluk bile onları dağıtmaya yeter. Kaldı ki geriye kalan diğer işleri güçleri  söylemiyorum bile....

Kadınına yardım eden ama bunu sadece canı istediğinde değil her zaman yapan erkek de vardır. Sözüm onlara değil.

Hayatın içinde her alanında kadınları anlayan onlarla yan yana duran her erkek işte tam da bu sebeplerden kadını, kadınını daha iyi anlayacaktır. 

Aslında kendisiyle aynı olan aynı havayı paylaşan aynı dünyayı yaşayan dişisine belki de hiç olmadığı kadar eşit görecektir, saygı duyacaktır,  değer verecektir. 

Aynı şeyi kadın da hissedecektir. Yan yana durduğu, hayatı yan yana paylaştığı erkeğiyle  daha üretken, yaşamı daha renkli yaşayabilen biri olacaktır. 

Hayat yolunda, karşılaşılan her zorluğu her güzelliği birlikte paylaşanlar her zaman en mutlu olanlardır.   Sen ordasın ben burdayım demeyendir. Birbirini aynı görendir. Ben insansam yapabiliyorsam sen de yapabilirsin  diyendir.  Hayat yan yana ve birlikte güzeldir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum