“Sertifika Programını Türkiye’de İlk Düzenleyen Fakülte”

“Sertifika Programını Türkiye’de İlk Düzenleyen Fakülte”

İzmir’in en genç Diş Hekimliği Fakültesi olan sahip İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, sterilizasyon sertifika programına ev sahipliği yaptı. İzmir ve çevre illerdeki hastanelerden katılımcı ve eğitimcilerin konuk edildiği eğitim pr

Başarılı sağlıkçılar sertifika aldı

İki gün süren eğitim programı Merkezi Sterilizasyon konusu başlığı altında, Hastanelerde sterilizasyon, El Hijyeni ve önemi, Mikroorganizmalar ve önemi, Hastane Enfeksiyonları ve Önemi, Kan Yolu İle Bulaşan Hastalıklardan Korunma Yolları, Merkezi Sterilizasyon Ünitesi  Mimari Yapılandırma ve Donanım, Hizmet Kalite Standartları ve Yasal Sorumluluklar, MSÜ ve Ergonomi, Cerrahi Aletlerin Yeniden Kullanıma Hazırlanması, MSÜ Personel Güvenliği , Paketleme Standartları ve Uygulamaları,  konuları ile sterilizasyon katılımcılara her yönüyle detaylı olarak anlatıldı. Program sonunda uygulanan sınavda başarılı olan katılımcılara sertifika verildi.

Türkiye’de bir ilk

Eğitimleri değerlendiren İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Dr. Mehmet İrfan Karadede, “Sterilizasyon sertifika programını, Türkiye’de ilk olarak gerçekleştiren bir Diş Hekimliği Fakültesi olmaktan ve sterilizasyon eğitimine duyulan talebi karşılamaktan son derece memnuniyet duyduk.  Merkezi Sterilizasyon ünitesi Sertifika Eğitim Programı yoğun bir ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.  Eğitim programına olan taleplerin ve geri dönüşlerin fazla olması ile sterilizasyonun diş hekimliğinde ne kadar önemli olduğunu, bilgi güncellemelerinin ne kadar hassasiyet gerektirdiğini bir kez daha camia olarak görmüş olduk. İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi olarak bu konudaki eğitimler hususunda her zaman elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.”dedi.

Kimler Katıldı?

Girne Amerikan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Ahmet Celal Başustaoğlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Özinel  , İkçü Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülay Oyur Çelik, Uzm. Dr. İsmet Ozan , Uzman Hemşire Emine Pişmişoğlu, Uzm. Sevil Uncu, Uzm. Demet Hayali Yıldırım, Uzm. Bahar Göçer, Uzm. Hemşire Fatma Susam Özsayın, Uzm. Hemşire Türkan Akyıldız, Uzm. Hemşire Leyla Çetin, Dr. Zehra Efe, Hemşire Yıldızay Ceylan, Hemşire Tülay Kaya,Afet Yüzer  İle Konuk İllerden Gelen  Hemşire Gülten Uygun, Hemşire Müjgan Aydemir  katılarak  eğitim programımıza destek vermişlerdir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.