Sezonun İlk Tarhanası Üretildi

Sezonun İlk Tarhanası Üretildi

Tarhana denilince ilk akla gelen tarhana markasından birisi olan Tombul Tarhana 2017 yılının ilk tarhanasını üretti.

Yeni sezona yeni ürünler ile girmeyi planlayan firma yılda 6 ay tarhana üretiyor. Tombul tarhana yeni sezonda ilk üretimini gerçekleştir. Tombul tarhananın her zaman taze ve mevsiminde yetişmiş sebze ve baharatlardan üretildiğini belirten Çeltik bu nedenle yılda 6 ay üretim yaptıklarını belirtti.

Sadece 6 ay üretim yapıyor

 

Yıl içinde en fazla 6 ay tarhana ürettiklerini söyleyen Tombul Doğal Ürünler sahibi Kemal Çeltik üretimlerinin 6 ay ile sınırlı kalmasını ise şu şekilde açıklıyor; “Ürünlerimizde mevsiminde yetişmiş taze sebze ve baharatlar kullanıldığı için üretim zamanımız 6 ay ile sınırlı” dediği açıklaması ile her daim taze ve mevsiminde yetişen ürünler kullandıklarının altını çiziyor.

Herşeyin tazesini kullanıyor
 

Tombul Doğal Ürünler firmasının ürettiği tarhanada her daim yaz aylarının bereketli hasadının ürünlerini tercih ettiklerini söyleyen Çeltik bu nedenle de ürünlerinin tercih edilir ve aranılır olduğunu belirtti.  TSE, ISO, HACCEP gibi üretim ve gıda güvenliği sertifikalarını da almış olan firmanın, tamamen doğal yöntemler ile annelerin yaptığı tarzda katkı ve koruyucu madde kullanmadan organik tarım esaslarına uygun olarak üretimine devam ettiğini söyleyen Çeltik :  “Yılda 6 ay üretim yapıyoruz. Tarhanamızı mevsiminde yetişen taze sebzelerden üretiyoruz.

 

Taze kırmızı biber ve domates kullanıyoruz. Organik ürünlerde ise tamamen sertifikalı üreticiden ürün alıyoruz. Tarhanaya lezzetini veren nane ise Tavşanlı’ya has bir tür su nanesi. Tarhanamızda hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Özel ürettirdiğimiz ranzalara serdiğimiz beyaz bir örtü üzerine döküyoruz tarhana hamurunu. Burada hava sirkülasyonuyla kuruyorlar. Sonra da taş değirmenlerde öğütüyoruz. TSE, ISO ve HACCP gibi üretim ve gıda güvenliği sertifikalarını da almış olan firmamız tamamen doğal yöntemler ile üretimini sürdürüyor” dediği açıklamasında ürettikleri tarhananın geleneksel tarhana olduğunu ve katkısız ev tipi tarhana ürettiklerinin altını çizdi.

Herkes tatsın diye
 

Bir kampanya hazırladıklarını ve Türkiye geneli her yere ücretsiz kargo ürün gönderdiklerini belirten Çeltik “Müşterimiz gerek internet sitemizden gerekse de şirket telefonumuz ve mail adresimizden tarhana siparişi verebiliyor. Müşterimiz ödemesini ister kapıda ödemeli isterse EFT ile ödeyebiliyor. Müşterimizin istediği ürünleri Türkiye’nin her yerine kargo ücreti olmadan gönderiyoruz. Kargo ücretini şirket olarak biz karşılıyoruz. Buradaki amacımız katkısız ev tipi geleneksel tarhanayı isteyen herkese ulaştırmak ve bu lezzeti tattırmak ” diyen Çeltik Tombul Tarhana ile herkesi tanıştırmak ve lezzeti herkese tanıtmak istediklerini söyledi.

Organik tarhana
 

Tombul Doğal ve Organik Ürünler hem ev tipi katkısızı tarha üretimi yapıyor bunun yanı sıra Organik tarhana ve bebek tarhanası üretimi de yapıyor. Bu konuda Kemal Çeltik şunları söyledi: “ Geleneksel katkısız ev tipi tarhananın yanı sıra organik tarhana ve bebek tarhanası üretimi de yapıyoruz. Organik tarhanada yoğurdundan nanesine kadar kullandığımız bütün sebze ve baharatlar organik olarak üretilen ürünlerdir. Üretimleri aşamasında gerekli kontroller yapılarak sertifikalandırma kurumları tarafından sertifikalandırılmaktadır. Ürünlerimiz arasında yer alan bebek tarhanası çok büyük rağbet görüyor. Anneler tarafından tercihe edilen ek gıdalar arasında ilk sırada yer alıyor.” Dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.