1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SORU NEYDİ BAŞKAN KAYALAR?
SORU NEYDİ BAŞKAN KAYALAR?

SORU NEYDİ BAŞKAN KAYALAR?

Ali Eyce yazdı...

A+A-

Menderes Belediyesi’nde yaşanan başkan yardımcısının CİMER’e başvurusu, Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın başkan yardımcısını görevden alması olayıyla ilgili olarak Gazeteci Arif Çayan güzel bir yazı yazdı, köşesinde: “Başkan Kayalar Menderes’i Kaynatıyor!’ diye.

Köşe yazısının Medya Ege’de yayınlanmasından birkaç saat sonra Menderes Belediyesi’nde bütün basına bir açıklama geçildi, Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Gürsel Rüzgar’ın alınmasıyla ilgili o açıklama, ismi olmasa da.

İşte Menderes Belediyesi’nden yapılan açıklamanın tam metni:

2019 yerel seçimleri sonrası şeffaf belediyecilik yönetimiyle buluşturduğumuz Menderes’imizde vatandaşlarımıza en iyiyi sunmak adına çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve özveriyle gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Bu süreçte hizmet kalitesini arttırmak, koordineli çalışmayı sağlamak adına birimler arası düzenlemeye giderek yönetim kadromuza 2 belediye başkan yardımcısı atayarak hizmetlerimizi sunmayı sürdürdük.

8378_1.jpg

Son zamanlarda belediye başkan yardımcımız Gürsel Rüzgar’la ilgili çıkan haberler kamuoyunda geniş şekilde yer almıştır. Süreçte, konunun netliğe kavuşması için belediye başkanımız Mustafa Kayalar, belediye başkan yardımcımız Gürsel Rüzgar’la bir araya gelmiş ve gerekli açıklama 28 Nisan Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Ancak çıkan son haberler kamuoyunda belediyemize yönelik olumsuz bir algıya neden olmuş, tüm çalışanlarıyla uyum içerisinde Menderes’e en iyi hizmetleri sunan yönetim anlayışını gölgede bırakan bir durumun da oluşmasına sebep oluşturmuştur. Bu zamana kadar başarılı hizmetleri ve projeleriyle gündemde yer alan belediyemizin adının bu tür bir olayla gündeme gelmesinin yanı sıra güven olgusunun da zarar görmesine yol açmıştır.

Belediyemizi olumsuz şekilde etkileyen gelişmeler sonucunda belediye başkanımız Mustafa Kayalar’ın talimatıyla, 5393 sayılı belediye kanununun 49. maddesinin 7. fıkrası gereğince belediye başkan yardımcımız Gürsel Rüzgar’ın 3 Mayıs 2021 tarihi itibariyle görevi sona ermiştir.

whatsapp-image-2021-05-04-at-08.09.45-001.jpeg

Menderes’imizin her bir ferdini ve belediyemizi olumsuz şekilde etkileyen hiçbir duruş veya girişime bugün olduğu gibi bundan sonra da izin vermemiz şeffaf belediyecilik ilkemize aykırı olacaktır.

Dün olduğu gibi bugün de haktan, hukuktan yana hareket ederek, kanunların bize tanıdığı yetkiyle Menderes’imiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Herkesin sesi, her kesimin belediyesi olarak, adil ve eşit hizmet anlayışımızı şeffaflık ilkemizden ödün vermeden sürdüreceğiz.

Kamuoyuna saygıyla.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın yaptığı, yaptırdığı ve yayınlattığı bu açıklamayı okuyunca, ‘Soru ve Sorun Neydi Başkan Kayalar?’ demek geliyor insanın aklına.

İnsan o açıklamanın içine görevden alınan başkan yardımcısı Gürsel Rüzgar’ı, şikayetini, CİMER’i, güven duygusu, şeffaflık, eşitlik içinde koymaz mı?

Öyle ya, Başkan Kayalar, yardımcın senin yasal olmayan işlere göz yumduğunu iddia edip Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne şikâyet etmiş.

İnsan bir kelime de, şikâyet bu,  aslı bu, astarı bu, başkan benim, aslan benim,  paşa benim, yasa orada,  Menderes burada diye bir iki satır yazmaz mı?

Kamuoyuna yaptığınız açıklamayı kamuoyu okudu!

Hadi bir açıklama daha yapın, görevden aldığınız Başkan Yardımcınız Gürsel Rüzgar’ın CİMER’e yazdığının ne olduğunu, ne olmadığını da kamuoyuyla paylaşın.

Başkan kim, yardımcısı kim, Menderes nerede kimsenin umurunda değil!

0-684.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.