1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “TASARRUF MİLLİ BİR GÖREVDİR”
“TASARRUF MİLLİ BİR GÖREVDİR”

“TASARRUF MİLLİ BİR GÖREVDİR”

Karşıyaka’daki kamu, özel kurum ve kuruluşları ile siyasi parti yöneticilerini bir araya getiren Ekim ayı aylık toplantısında konuşan Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel “Tasarruf milli bir görevdir” diye konuştu.

A+A-

Ekim ayı toplantısı Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel’in ev sahipliğinde Öğretmenler Lokalinde yapıldı. Kaymakam Yücel,  toplantıda Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, gereksiz çalıştırılan klima ve gereksiz yanan ampullerin ülke ekonomisine büyük zarar verdiğini belirterek şöyle konuştu “Ülkemizi borç yükünden bir nebze olsa da kurtarmak istiyorsak evimizde, kurumumuzda bir takım tasarruf önlemlerini almamız gerekir. Sayın Başbakanımızın “Kamudan tasarrufa başlamalıyız” sözüne bizde Karşıyaka’da kurumlarımızda tasarruf yaparak destek vereceğiz. Ve tasarruf tedbirlerine uyacağız. Evimizde, kurumumuzda, yakın çevremizde enerji tasarrufu ile tasarruf etmeye başlayalım. Enerji milli bir servet, tasarruf ise milli bir görevdir.”
 

“Birlik, beraberlik fedakârlık ve gayretle mümkün”   
 

Son günlerde gelişen olayların birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğa daha çok ihtiyacın olduğuna da değinen Kaymakam Yücel sözlerine şöyle devam etti. “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularını pekiştirmek için fedakârlık gerekir ise fedakârlık, gayret gerekirse gayret göstermeliyiz. Biz Karşıyaka’yız. Karşıyaka her kesimden, her alanda kendine göre bilgili, birikimli, ileri dünya görüşü olan insanlarla dolu.  Bu durumda bizim örnek ve önder olmamız, tabii bir görevimiz olduğu kanaatindeyim. Tasarrufta da örnek ve önder olmalıyız.”


Karşıyaka’da ilk uygulanan projeler, Türkiye’ye yayılıyor


Karşıyaka’da uygulanan bir kaç projenin merkez tarafından tüm Türkiye’de uygulandığına da değinen Kaymakam Yücel okullarda hijyen denetimi, okul aile birliği temsilciler kurulu gibi projelerin merkeze yansıdığını, merkezin de bunun alt yapısını oluşturarak Türkiye’de uygulandığına dikkat çekti.


Toplantıya Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Özcan, Medikal Park Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zafer Beken, Genel Müdür Veysi Kubba, İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Orman İşletme Müdürü Erdal Şahan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, Tarım Müdürü İsmail Emetli, Karşıyaka Ağız Diş Sağlığı Merkezi Yöneticisi Dt. Yıldızhan Altınışık, Türk Telekom Müdürü İbrahim Asaf Yalçın, Nüfus Müdürü Derya Çıngıl, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Semra Demir, Halk Eğitim merkezi Müdürü Ebru Yücel, PTT Müdürü Nihat Candoğan, İZSU Karşıyaka Şube Müdürü İlhan Gökdeniz, SYDV Müdürü Muhittin Edirne,  Çocuk Yuvası Müdürü Adnan Güneş, İlçe Kütüphane Müdürü Cuma Öztekin, Özel Havajet Meslek Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, Gazeteci Avni Erboy, diğer kurum yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. 
 

Türkiye’de İlk
 

Türkiye'de bir ilk olarak bilinen, 6 yıldır her ay düzenlenen Karşıyaka'da kahvaltıda buluşma toplantıları, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu güçlendirmeyi, Karşıyaka’ya yeni atanan özel ve kamu kurum, kuruluş yöneticilerinin tanışmaları için iyi bir ortam oluşturmayı amaçlıyor.  Karşıyaka’nın sorunları ve çözüm yolları üzerinde görüşmelerin yapıldığı toplantının oldukça verimli olduğu belirtiliyor.