Torbalı Belediyesi'nden sanat seferberliği

Torbalı Belediyesi'nden sanat seferberliği

Muhteşem Yüzyıl dizisinin "Şeker Ağası" Yüksel Ünal, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sahnelediği "Çöp Tenekesi" adlı gösterisiyle kahkaha dolu bir gece yaşattı.

Torbalı Belediyesi, bu kez hiç tiyatroya gitmemiş çocukları, tiyatro ile buluşturdu. 27 okuldan 2400 öğrenci tiyatro oyunu izlemesi için servislerle okullarından alındı. Akşam programında ise dizi ve film oyuncusu Yüksel Ünal yaptığı stand up gösterisi ile kahkaha tufanı yaşattı  

Torbalı Belediyesi’nden sanat seferberliği

İlçe merkezine uzak mahallelerde hayatında hiç tiyatroya gitmemiş öğrencileri tiyatro ile buluşturmak adına bir projeye imza atan Torbalı Belediyesi, çocuklara hiç unutamayacakları bir gün yaşattı. İlçe genelindeki 27 okuldan 2400 öğrenciyi Belediye Kültür Merkezi’ne servislerle taşıyan Torbalı Belediyesi öğrencilerin tiyatro izlemesini sağladı. Renkli Düşler Kumpanyası isimli tiyatro oyununda öğrencilere eğitici ve öğretici oyunlar sahnelendi. Çocukların yakından bildiği masal ve hikayelere farklı bir göz ile bakan tiyatro oyuncuları hikayeleri farklı bir şekilde canlandırdı. Hayatlarında ilk kez bir tiyatro oyununu izleyen öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Proje ile kırsal mahallelerdeki çocukların kent merkezindeki çocuklardan sosyal aktivite yönünden de geri kalmaması hedefleniyor. Çocukları servisler ile tiyatro gösterisine taşıyan Torbalı Belediyesi, projenin ileriki adımlarında ise tiyatroyu çocukların okullarına götürecek. 

Muhteşem Yüzyıl dizisinin "Şeker Ağası" Yüksel Ünal, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sahnelediği "Çöp Tenekesi" adlı gösterisiyle kahkaha dolu bir gece yaşattı.

TEK KİŞİLİK GÖSTERİSİ İLE BÜYÜLEDİ

Muhteşem Yüzyıl'da aşçı "Şeker Ağa" karakteriyle şöhrete kavuşan Yüksel Ünal, "Çöp Tenekesi" adlı oyunuyla Torbalılı sanatseverlerle buluştu. BKM’de kalabalık bir izleyici kitlesi karşısında sahneye çıkan Ünal, Torbalılılara kahkaha dolu bir gece yaşattı. Dizi ve film oyuncusu Ünal, yaşadıklarını eğlenceli bir dille "Çöp Tenekesi" isimli tek kişilik oyunuyla izleyenlere aktarırken, izleyicilerden bol bol kahkaha ve alkış aldı. Ünlü isim anlattıkları ile de zaman zaman duygusal anların yaşanmasına neden oldu. 

ÇOCUKLARIMIZ, YARINLARIMIZ

Herkese eşit hizmet götürmek için çalıştıklarını, bugüne kadar hiçbir sosyal ve kültürel etkinliğe gitmemiş çocukları sevindirmek adına böyle bir projeye imza attıklarını söyleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, projenin çok beğenildiğini söyledi. Çocuklarımız yarınlarımız düşüncesinden yola çıkıp, aralarında hiç tiyatro izlememiş ve merkeze uzak mahallerimizde yaşayan çocuklarımızı araçlar ile okullarından alıp, tiyatro izlemelerini sağladık. Şehir tiyatrosu kapsamında eğitici bir oyun ile çocuklarımızı sanatla buluşturduk. Şehir tiyatrosu projemiz kapsamında şimdi Torbalı’da yaşayıp tiyatro oyuncusu olmak isteyenler için bir kurs açacağız. Oluşturacağımız tiyatro ekibi ile bu kez tiyatroyu çocuklarımızın ayaklarına götüreceğiz. Çocukların mutlu olması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.