Torbalı Ticaret Odası'ndan Bilgilendirme Toplantısı

Torbalı Ticaret Odası'ndan Bilgilendirme Toplantısı

Torbalı Ticaret Odası tarafından müteahhit ve inşaat işçilerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Torbalı Ticaret Odası'nın düzenlediği müteahhit ve inşaat işçilerine yönelik bilgilendirme toplantısına, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan da katıldı. Toplantının ana gündemini monolitik beton dökümü oluşturdu.

İzmir 20 yıl geç kaldı

DAHA önce ilçedeki müteahhitlere öncülük ederek kartelleşen beton firmalarına boykot uygulatan ve bu eylemiyle yapılan zammın miktarını düşürmeyi başaran Torbalı Ticaret Odası (TTO) önceki gün yine müteahhitler ve inşaat işçilerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Monolitik (Tulum) Beton Dökümü isimli bilgilendirme toplantısına konuşmacı olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, Yapı Denetim Şube Müdürü Ali Akat, İzmir Emlak Kulübü Başkanı Rıdvan Akgün, İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Mustafa Güler ve Torbalı Ticaret Odası Meclis Başkanı Erkan Aksoy katıldı. Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun’un moderatörlüğünde gerçekleşen toplantı, Ticaret Odası’nın tanıtım videosu izlenerek başladı. Çok sayıda müteahhit ve inşaat işçisinin katıldığı toplantı oldukça verimli geçti.

MÜTEAHHİTLERE DESTEK

Torbalı’da inşaatın önemli bir sektör olduğunu belirten TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, “İnşaat sektörü Torbalı’nın lokomotifi oldu. İzmir’in en güzel ve en uygun yapıları Torbalı’da. Her yıl ortalama 5 bin yeni konut yapılıyor. Günde ortalama 18 konut satılan Torbalı bu alanda İzmir’in 25 ilçesini de sollamış durumda. 400 civarında müteahhit Torbalı’da bulunuyor. Müteahhitler ilçenin tanıtım elçileri oldu. Oda olarak da müteahhitlere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya ve onlara destek olmaya devam ediyoruz” şeklinde belirtti.

“TORBALI TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU”

Toplantıda konuşan İzmir Emlak Kulübü Başkanı Rıdvan Akgün, Torbalı için önemli ifadeler kullandı. Müteahhitlere, “İnşaat sektöründe dünyanın merkezindesiniz” diyen Akgün, “İnşaatın kalbi Torbalı’da atıyor. Bu alanda Torbalı lider durumda. Bakıldığı zaman müteahhit ve inşaatçılar için özel bir oda bulunmuyor. Ama Torbalı’da bunu kendine görev edinen bir Ticaret Odası var. Beton eyleminde tüm Türkiye’ye örnek oldunuz” diye belirtti. İnşaat sektöründe bir yarışın olduğunu söyleyen Akgün, bu yarışı kaliteli yapıların kazanacağını söyledi.

İZMİR ÇOK GECİKTİ

Türkiye’nin son yıllardaki en büyük projelerinden olan Körfez Köprüsü’nün videosunu izleterek konuşmasına başlayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, TTO binasına şapka çıkardığını söyledi. Konuşmasında monolitilk betona değinen Varan, beton dökümlerinde soğuk derzin oluşması nedeniyle yaşanabilecek kötü olaylardan bahsederek, kentsel dönüşümün hızlandırılması ve beton dökümlerinin monolitik sistem ile dökülmesinin sağlanması gerektiğini ifade etti. Türkiye’de 20 yıldır monolitik beton sisteminin uygulandığını belirten Varan, İzmir’in bu konuda geç kaldığını söyledi. Varan konuşmasında ayrıca, “Derdimiz sadece soğuk derzi değil. Derdimiz kaliteyi elde etmek. Ülkemizi seviyorsak yaptığımız işin en iyisini yapacağız. Projelerimizde ne varsa aynısını hayyata geçireceğiz. Kaçağa yönelmeyeceğiz” dedi. Varan Kentsel dönüşüme de değinerek, “Dönüşümü burada da yapalım. Çevre düzenleme planını da uygulayalım hem de iyi uygulayalım” şeklinde belirtti. İnşa edilen binalarda, olası bir deprem sırasında olumsuz durumlarla karşılaşmamak için bazı konulara dikkat çekmek gerektiğini dile getirdi. İnşa edilen binalarda, olası bir deprem sırasında olumsuz durumlarla karşılaşmamak için bazı konulara dikkat çekmek gerektiğini dile getirdi. İbrahim DANIŞ

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.