Tunç Soyer: Kol Kola Gireceğiz ve Direneceğiz

Tunç Soyer: Kol Kola Gireceğiz ve Direneceğiz

Belediye İş Sendikası'nın İzmir 2 No'lu Şube'si tarafından gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer:“Ne kadar bilgiliyiz o kadar güçlüyüz. Bilgiyle donanacağız, kol kola gireceğiz ve direneceğiz” şeklinde konuştu.

Seferihisar Belediyesi çalışanlarına yönelik olarak emek cephesinde yaratılan tahribatı gidermek için neler yapılabileceği ve işçi haklarının nasıl korunacağı konusunda eğitim programı düzenledi.

14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen programa, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye İş Sendikası Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Sendika Hukuk Baş Müşaviri Levent Balcı, Sendika Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan, İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu, 3 No’lu Şube Başkanı Murat Karakuş, 4 No’Lu Şube Başkanı Şahin Kaya, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Gürhan Özata ve belediye işçileri katıldı.

TEK ADAM İKTİDARINA KARŞI DİRENECEĞİZ

Program öncesi açılış konuşmasını yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, işçiler arasında olması gereken birlik ve dayanışmanın öneminden bahsetti. Başkan Soyer; “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tek adam iktidarını kan dökmeden kuramazsınız diyor. Buna karşı Sayın Cumhurbaşkanı biz kanı sadece Kızılay’a veririz diyor. Kemal Kılıçdaroğlu biz kan dökeceğiz demiyor. Dediği; “Biz buna razı değiliz, halk olarak direnç göstereceğiz. Bizim kanımızı dökmeden tek adam iktidarını kuramazsınız.” Peki, nasıl direneceğiz? İki koşul var: Birincisi bilgi sahibi olacağız. İkincisi kol kola gireceğiz” dedi.

Tunç Soyer 2

LAİKLİK TARTIŞILIR HALE GELDİ

Bu ülkede artık laikliğin tartışılır hale geldiğini söyleyen Başkan Soyer; “Türkiye çok önemli bir kırılma noktasında. Bu ülkede laiklik tartışılır hale geldi. Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli mirası, Türkiye Cumhuriyeti’nin on yıllardır sahip olduğu ve bizi Ortadoğu coğrafyasında farklı ve güçlü kılan en büyük zenginliklerimizden biri tartışılır hale geldi. Farkına varmadan kazanımlar elimizden alınıyor. İşçi sınıfının hakları, demokratik özgürlükler hepsi birer birer eriyor, yok oluyor. Bu nedenle direnmek zorundayız. Bilgiyle donanmalıyız ki direnişimiz güçlü olsun. Çünkü “bilgi” gücün kaynağıdır. Bununla birlikte, birbirimize sahip çıkıp kol kola girmeyi de başarmak zorundayız. Ancak bu iki koşulu birlikte yerine getirebilirsek direnişimiz sonuç getirir” dedi. Bugün haklarımız ve onları nasıl koruyacağımız konusunda bilgimizi arttırmak ve aramızdaki dayanışmayı güçlendirmek için düzenlenen bu toplantıyı organize edenlere çok teşekkür ediyorum. Belediye –İş Sendikası’nın yetkilerine ve Ankara’dan gelen konuşmacılara hoş geldiniz diyor, toplantının verimli geçmesini diliyorum” dedi.

Programda Belediye İş Sendikası Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan ve İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu tarafından da birer açılış konuşması yapıldı.

Konuşmaların ardından Belediye İş Sendikası Hukuk Baş Müşaviri Levent Balcı, Belediye İş Sendikası Eğitim Uzmanı Mehmet Ali Candan tarafından hukuksal açıdan haklar ve işçilerin sendikal, yasal hakları üzerine sunumlar yapıldı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.