Türkiye’nin ilk Fen Öğretmenleri Derneği Kuruldu

Türkiye’nin ilk Fen Öğretmenleri Derneği Kuruldu

Türkiye’nin ilk Fen Öğretmenleri Derneği Karşıyaka’da kuruldu.

İzmir’de görevli Fen Bilimleri Öğretmenleri tarafından Türkiye’nin ilk Fen Öğretmenleri Derneği Karşıyaka’da kuruldu.

Kuruluş çalışmalarını kurucu yönetim kurulu üyeleri Aytun Aydın, Burcu Kılıç, Bülent Dal, Erdoğan Demirci, Funda Tunaboylu, Özlem Erdem ve H.Namdar Gürsönmez ile 23 Aralık 2015 tarihinde başlatan Fen Öğretmenleri Derneği (FENÖDER) İzmir’de Fen Bilimleri Öğretmenleri tarafından 23 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Valiliği, İl Dernekler Müdürlüğünün tüzüğü onaylaması ile resmen kurulmuş oldu.

aa54c63a-cdaf-4776-81a7-5b92e44d5ed9

Fen Öğretmenleri Derneği (FENÖDER) yönetim kurulu üyeleri Karşıyaka İZBAN tünel üstünde bulunan Fikret Cafe’de bir araya gelerek derneğin kuruluşunu kutladılar.

Dernek, Türkiye‘deki İlkokul ve Ortaokul düzeyinde görev yapan Fen Bilimleri ve Fen Bilgisi öğretmenlerinin etkili öğrenme-öğretme ortamının sağlanmasına destek olacak. Ayrıca öğretmenlerin meslekî gelişimlerinin sağlanmasına yönelik çalıştay, kurs, konferans, sergi, bilim şenliği, fen sergisi ve seminer gibi faaliyetlerin organize edecek. Derneğin ulusal, uluslararası ve Avrupa Birliği ülkelerinin projelerine katılması ile fen bilimleri alanında faaliyette olan kurum ve kuruluşlarla iletişime geçilerek öğrenme, öğretme materyallerinin paylaşılması, atölye çalışması, üniversite –okul işbirliğinin yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesinin sağlanması gibi amaçlar taşıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.