Ulusal Beste Yarışması'nda final konseri heyecanı

Ulusal Beste Yarışması'nda final konseri heyecanı

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın, iki yılda bir kez kurucu başkanı Dr. Nejat F. Eczacıbaşı adına düzenlediği Ulusal beste Yarışması’nın on birincisi 34. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında yapılacak final konseri ile sonuçlanacak.

İKSEV’in, ‘geleceğe bırakılan önemli bir kültür mirası’ olarak gördüğü 34. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında yapılacak final konseri 19 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 21.30’da Celsus Kütüphanesi’nde gerçekleşecek. Genç besteciler Recep Gül’ün ve Ufuk Bçak’ın eserlerini, genç ve başarılı şeflerden Orhun Orhon yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde günümüzün başarılı çello solistleri Poyraz Baltacıgil ve Nil Kocamangil seslendirecek.

11. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışmasına on bir yapıt katıldı. Gürer Aykal Orkestra Şefi, Erdoğan Davran Solo Çellist, Çağ Erçağ Solo Çellist, Turgay Erdener Besteci, Rengim Gökmen Orkestra Şefi, Hasan Uçarsu Besteci, Serdar Yalçın’dan Besteci-Orkestra Şefi'nin dahil olduğu Seçici Kurul, Birinci Değerlendirme Toplantısı’nda iki konçertonun Yarışma Konserinde seslendirilmeleri uygun buldu. Seslendirilecek konçertolar, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine katılımcı değerlendirme ile Seçici Kurul, Orkestra üyeleri ve Dinleyicilerin oylarıyla ödüllendirilecek. Eserler ilk seslendirilişlerinde kayda alınacak ve daha sonra CD olarak basılacak.

izmir-senfoni-1-1.jpg

Ücretsiz olan bu konseri izlemek ve değerlendirmeye katılmak isteyenler AASSM’deki ana gişeden ve konser günü Efes Kent girişindeki görevliden davetiyelerini edilebilir. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi, konsere katılmak isteyenler için DEÜ. Sabancı Kültür Merkezi’nin Mithatpaşa Caddesi yönündeki kapısı önünden saat 18.00’de ücretsiz otobüs kaldıracak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.