1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Urla Enginar Festivali'nin İkincisi Bugün 10.30'da Başlıyor
Urla Enginar Festivali'nin İkincisi Bugün 10.30'da Başlıyor

Urla Enginar Festivali'nin İkincisi Bugün 10.30'da Başlıyor

Urla Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Uluslararası Urla Enginar Festivali bugün 10.30'da başlıyor.

A+A-

Urla Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Uluslararası Urla Enginar Festivali bugün 10.30'da başlıyor. Jandarma Kavşağı'nda oluşturulacak kortejin yürüyüşüyle başlayacak olan festival, kortejin Urla Cumhuriyet Meydanı'na varmasıyla start verecek

Türkiye'den ve Dünyadan bir çok ünlü şefin katılacağı Enginar Festivali'nde, tadım atölyeleri, mutfak ve sanat atölyeleri kurulacak. İlk defa düzenlendiğinde bir çok insanın beğendiği ve eğlendiği Uluslararası Enginar Festival'inin takvimi ise şu şekilde;

12.30 – 14.00 Enginarlı, Zeytinyağlı Çağla Badem, Enginarlı Kabak Çiçeği Tatlısı

Şef Tolga Kamiloğlu

İzmir Ekonomi Üniversitesi Eğitmen Şef

14.30 – 16.00 Karidesli Enginar Mücver

Şef Barış Torcu

Dekante Danışmanlık

16.30 – 18.00 Enginarlı Kuzu Eti

Roland Theimer

Paris-Fransa

18.00 – 19.00 Dereotlu Enginarlı Somon Turşusu ve Yeşil Elmalı Salsa

Şef, Rudolf Van Nunen

30 Nisan Cumartesi

10.00 – 11.30 Cevizli Susam, Kaju Soslu Napoleon Usulü Enginar ve Sarı Pancar

Şef Heinrihs Erhards

Riga-Letonya

12.00 – 13.30 Enginarlı Karnıyarık, Enginarlı Salata

Şef Yunus Emre Akkor & Şef Çiğdem Seferoğlu

14.00 – 15.30 Hollandez Soslu Enginar

Şef Wilco Van Herpen

16:00 – 17.30 Fas Usülu, M Charmel, Mor Enginar

Şef, Karim Ben Baba- Marakeş

1 Mayıs Pazar

10.00 – 11.30 Ançuezli Vinegret Sos Eşliğinde Urla Sakız Enginarı ile Le Pâté en Croûte Yorumu

Şef, Joseph Viola Pâté en Croute ,Fransız usulü ezme, dalında Dünya Şampiyonluğu- 2009

İzmir Ekonomi Üniversitesi Eğitmen Şef, Lyon

12.00 – 13.30 Enginar Çorbası, Panelenmiş Yeşil Kuşkonmaz Eşliğinde Ceviz Tartar

Şef, Wolfgang Goedl

14.00 – 15.30 Enginarlı Kiş - Enginarlı Büzgü Börek

Şef Semen Öner

İzmir Ekonomi Üniversitesi Eğitmen Şef

16.00 – 17.30 Enginar Kroket

Şef Selcen Dabağ

İzmir Ekonomi Üniversitesi Eğitmen Şef

Mutfak Sohbetleri – Tamirhane Binası

29 Nisan Cuma

13.00 – 15.00: Çocuklarla Sakız Enginar – Ziraat Mühendisi Pelin Omuroğlu Balcıoğlu

15.30 – 16.30: Şef Heinrihs Erhards, Şef Tolga Kamiloğlu – Moderatör; Yrd. Doç. Dr Pierre Raffard

16.45 – 17.45: Şef Rudolf Van Nunen Şef Çiğdem Seferoğlu Moderatör; Yrd. Doç. Dr Betül Öztürk

30 Nisan Cumartesi

12.30 – 13.30: Şef Karim Ben Baba, Şef Barış Torcu Moderatör; Yrd. Doç. Dr Pierre Raffard

14.00 – 14.30: Şef Roland Theimer, Şef Yunus Emre Akkor Moderatör; Yrd. Doç. Dr Pierre Raffard

15.00 – 16.00: Şef Joseph Viola, Şef Semen Öner – Moderatör; Öğr. Gör. Sırma Güven

Mutfak Atölyeleri – Malgaca

29 Nisan Cuma

12.30 – 14.00 Urla’nın Yerli Kızı; “Sakız Enginar“

Moderatör Birgül Türkel

14.30 – 16.30 Ekmek, Sakız Enginar, Zeytinyağı Üçlemesi

Ali Kader Erol, Olivurla- Pelin Omuroğlu Balcıoğlu

17.00 – 18.30 En Eski Tariflerle Enginar Tarihi

Gıda Güvenliği Danışmanı İpek Ege & Şef Battal Aslan - Şef Serdar Madakbaş - Şef Şenol Öztürk

30 Nisan Cumartesi

10.00 – 11.30 Papaz Erik ve İzmir Tulumu ile Çekilmiş Pesto Sos Yatağında Izgara Enginar ve Levrek

Şef Süleyman Dilsiz

11.30 – 13.30 Sağlıklı Yaşam ve Enginar Atölyesi

Dr. Nurhayat Gül & Sibel Güvenç Kutlusoy

14.00 – 15.15 Handan Hanımın Mutfağı

Urla Beğendik Abi- Handan Kaygusuzer

15.30 – 17.00 Özlemaki ile Ege’de Enginar

Özlem Yaşayanlar

17.15 – 18.30 Enginarlı Lezzetler

Şef Elif Tapan

Mutlu Mutfak Atölyesi

1 Mayıs Pazar

12.00 – 14.30 “Nineden Toruna Urla Mutfağında Enginar Yemekleri”

Doğal Sofra Urla

15.00 – 16.30 Enginarlı Atıştırmalıklar

İzmir Ekonomi Üniversitesi Şef Burak Karaayak

Sanat Atölyeleri – Sanat Sokağı

29 Nisan Cuma

10.30- 14.00 Enginar ve Sanat “Festival Tuvali Yapımı”

Urla Sağlık Ocağı Bahçesi-Sanat Sokağı

13.00-14.00 *İlmik İlmik Dokunan Enginar

Kevser Göleş

14.00-15.00 Enginar Temalı Mozaik Atölyesi

Urla Mozaik Atölyesi

Nursel Ateşgüneş

15.00-16.00 Enginar Tual’de

Turgay Balceli Akrilik Resim Atölyesi

Yıldızca Seramik

16.00-17.00 Urla Belediyesi Konservatuarı öğrencileri müzik dinletisi

17.00-18.00 *Taştan Enginar Atölyesi

Merve Sönmez

19.00- 22.00 USYAD Sokak Partisi

30 Nisan Cumartesi

11:00 *My Stone Home Art Sergi Açılışı

12.00-13.00 **Vitraydan Enginarlar

Belgin Eroğlu

13.00-14.00 *Sıcak Cam Atölyesi

*İnci Karakaş

13.00-15.00 Festival Duvarı Boyama

Yıldızca Seramik Atölyesi

14.00-15.00 Enginar ve Seramik

Keramikos

Kerem Alsan

15.00-16.00 **Ebru Sanatıyla Enginarlar

Merve Ağsak-Aslı Buluç

16.00-17.00 *Karakalem Enginar Çalışması

Filiz Keyder Özkan

17.00-20.00 **Deneysel Tiyatro Atölyesi

Uğur Değirmencioğlu

1 Mayıs Pazar

11.00-13.00 Çini Atölyesi

My Stone Home Art

11.00-12.00 **Sürrealist Enginar

Özlem Gözkükara Yağlı Boya Resim Çalışması

12.00-13.00 *Ahşap Oymalı Enginar Atölyesi

Recep Karakaş

13.00-15.00 Enginar ve Mandala

Yıldızca Seramik Atölyesi

14.00-15.00 Urla Belediye Konservatuarı Müzik Atölyesi

15.00-16.00 **Geleneksel Tokat Baskı ile Enginarlar

Emel Ardahanlı

16.00-17.00 *Geleneksel Kat-ı Sanatı

Mine Koçer

18.00-20.00 USYAD Kapanış Partisi

Fotoğraf Atölyeleri - Urla AKM

Hülya Şenoğlu ve İsmail Yücehan eşliğinde

30 Nisan Cumartesi

10:00-19:00 Kadrajımdaki Enginar

Katılımcı sayısı: 16 - Saat 10:00'da Urla AKM önünde buluşulacak.

1 Mayıs Pazar

10:00-19:00 Enginar Festivali Temalı Sokak Fotoğrafçılığı Atölyeleri

Katılımcı sayısı: 16 - Saat 10:00'da Urla AKM önünde buluşulacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.