Urlalı Lider Kadınlar Artık Sertifikalı

Urlalı Lider Kadınlar Artık Sertifikalı

''Kadınlar İçin Liderlik Eğitim Programı'' sertifika töreni Urla Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Urla Belediyesi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle yürütülen “Kadınlar İçin Liderlik Eğitim Programı” sertifika töreni Urla Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti. 36 lider kadın, Urla Belediyesi personeli sosyolog Ferda Yapıcı Çelik kolaylaştırıcılığında Urla Merkez, Çeşmealtı ve Zeytinalanı’nda gerçekleşen eğitimlere katıldılar.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, etkili iletişim, kadın hakları, ortak amacı nasıl belirleriz, iyi bir liderde olması gerek özellikler gibi konuların işlendiği eğitimler yatay liderlik anlayışıyla işlendi. Ast, üst ilişkisinin olmadığı, bir kişinin değil grubun ön planda olduğu, ortak sorunlara ortak çözüm önerileri sunabilme anlayışını içinde barındıran yatay liderlik anlayışı tüm kursiyerler tarafından benimsendi.

a1c35716-aeac-452a-88dd-4fbcadce8fb7

KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA. YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ

Lider kadınlara sertifikalarını Belediye Başkanı Sibel Uyar, Meclis Üyeleri Öğün Ünal ve Fatma Gürsoy taktim etti. Konuşma yapan Başkan Uyar, “Hepimiz lider kadınlarız. Bunu sertifikayla taçlandırmanız bizleri de çok mutlu etti. Siyasette öne çıkmamı kadınlar sağladı. Ben bir kadın dayanışması ürünüyüm. Biraz önce yatay liderlikten bahsettik. Çok doğru. Bir aktivist söylem de var. “Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber ya hiçbirimiz.” Biz Urla’dan öyle bir ışık yakarız, değil İzmir’i Türkiye’yi aydınlatırız. Gözlerinizde öyle güzel bir ışık ve gülümseme var ki. Bana “enerjini nereden alıyorsununuz?” diye soruyorlar. İnanın ben enerjimi sizlerden alıyorum. Hepinize teker teker teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.