Vekil Kırkpınanar Soyer'i eleştirdi: Samimi değil

Vekil Kırkpınanar Soyer'i eleştirdi: Samimi değil

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e "Hükümetten yatırım ve destek bekliyoruz" sözleri nedeniyle tepki gösterdi.

İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Toplantısında ‘hükümetin sabit gündem maddesi deprem olsun. Hükümetten yatırım ve destek bekliyoruz.’ Gibi açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e “Böyle bir günde bile tıpkı genel başkanı gibi siyaset yapmaktan imtina etmiyor” diyen AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar tepki gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açıklamalarını eleştiren Milletvekili Kırkpınar, Soyer’in konuştuğu her şeyin söylemden öteye gitmediğini vurguladı.

f8452c88-fd8f-4415-bc71-6948e04e6a33-1.jpeg

Kırkpınar, “Yasımıza, acımıza, toprak altında yatan canlarımıza hürmeti olmayan fırsatçıların milletimizi ve İzmirli hemşehrilerimizi karamsarlığa sürüklemesine müsaade etmeyiz. Biz CHP’yi ve CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’i İzmir depreminde de görmüştük. Yaptığı her şey kağıt üzerinde kalıyor. İzmir başta olmak üzere deprem bölgesi olan illerimizde de hükümet olarak yapmak istediğimiz kentsel dönüşüm gibi çalışmalara engel olmak için halkı örgütleyen mahkeme mahkeme dolaşıp kararları iptal ettiren de yine bunlardır. Ne yaptıklarında ne de konuştuklarında samimi değiller” ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak her zaman şehirlerin kentsel dönüşüm, alt yapı, üst yapı, ulaşım kısaca yeniden imar edilmesi çalışmalarına siyasi parti ayrımı gözetmeksizin yerel yönetimlere destek verdiklerini hatırlatan Kırkpınar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İzmir’de yapılan bir toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in yapmış olduğu konuşma tamamen siyasi rant elde etmek için yapılmıştır. Soyer’in İzmir ve İzmirliler için sunduğu bütün projeler hükümetimiz ve ilgili bakanlıklar tarafından desteklenmiştir. Hal böyle iken her defasında kentsel dönüşüm çalışmalarına engel olan bir zihniyetin böyle bir açıklama yapması da abesle iştigaldir. Biz AK Parti olarak tıpkı İzmir’de yaşadığımız deprem sonrası olduğu gibi bugün de depremden etkilenen bölgelerde her türlü ihtiyacı karşılayabilmek, bugünleri bir an önce geride bırakabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tıpkı şehir merkezlerimiz gibi köylerimizi de bir yıl içinde ayağa kaldırmayı hedefliyoruz. Şehirlerimizin tamamını konutuyla, iş yeriyle, sanayisiyle, tarımıyla, tarihî ve kültürel değerleriyle en küçük bir gerilemeye mahal vermeden yeniden ayağa kaldıracağız. Hiçbir vatandaşımızı ne acısında ne hayatını yeniden düzene koyma gayretinde asla yalnız bırakmayacağız. Depremi bahane ederek açıkça Türkiye düşmanlığı yapanlara asla kulak asmayacağız.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.