“Yeni Hayat” İzmirliler ile ilk kez Bornova’da bir araya geldi

“Yeni Hayat” İzmirliler ile ilk kez Bornova’da bir araya geldi

Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu, organ nakli olduktan sonra yeniden yaşama tutunanların hikayelerini anlattığı; “Yeni hayat” adlı belgeseli ile İzmirlilerle ilk kez, Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde buluştu.

Gösterim yapıldığı Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılan organ bağışı standında bir rekor kırıldı. Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, 107 bağışçı ile Bornova’da bugüne kadar yapılan etkinliklerdeki en yüksek bağışçı sayısına ulaştıklarını açıkladı. Organlarını bağışlayan ilk isim olarak kampanyaya destek veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, her alanda öncü olan Bornovalıların  organ başığı gibi hassas bir konuda da öncülük etmesi gerektiğini söyledi. İnsanın insana vereceği en iyi hediyenin yeni bir hayat olduğunu söyleyen Tuluhan Tekelioğlu ise “Hedefim bin. Bu rakama İzmir’de ulaşacağıma inanıyorum. Büyük duyarlılık gösteren Bornovalılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

akn_1853.jpg
Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun yazıp yönettiği “Yeni Hayat” adlı belgesel, İzmir’de ile ilk kez Bornova’da gösterildi. Organ Nakli ile yeniden hayata dönenlerin Türkiye’deki ilk belgeselini çeken Tekelioğlu, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde İzmirliler ile buluştu. Bornova Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı gösterimi Başkan Olgun Atila ile birlikte CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ile İzmirli Sanatçılar Ege ile Umut Oğuz da izledi. Gösterim yapıldığı Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılan organ bağışı standında bir rekor kırıldı. Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, 107 bağışçı ile Bornova’da bugüne kadar yapılan etkinliklerdeki en yüksek bağışçı sayısına ulaştıklarını açıkladı.
akn_2017.jpg

Tuluhan Tekelioğlu: Bornovalılar teşekkür ediyorum
 

İlgiyle izlenen 40 dakikalık belgesel gösteriminin ardından bir konuşma yapan Tuluhan Tekelioğlu, Türkiye’de organ bulunamadığı için her gün 10 kişinin yaşama veda ettiğine dikkat çekti.  “Yeni Hayat” belgeselini Babasının geçirdiği kalp rahatsızlığı ve bypass ameliyatı sonrası çekmeye karar verdiği anlatan Tekelioğlu,” 1 ay refakatçi kaldığım hastanede gördüklerinin kendisini çok etkilediğini söyledi. Büyük bir hassasiyet göstererek organlarını bağışlayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya ve diğer bağışçılara teşekkür eden Tuluhan Tekelioğlu, “Türkiye’de organ bağışçısı sayısı milyonda 3’tü, bu belgeselden sonra milyonda 5 oldu. Bu Benim için büyük bir mutluluk. Bugüne kadar 567 kişinin organ bağışı yapmasını sağladık. Hedefim bin. Bu rakama İzmir’de ulaşacağıma inanıyorum. İnsanın insana vereceği en iyi hediye yeni bir hayattır” diye konuştu.
 

Başkan Atila: Bu ulvi görevde de öncü olmalıyız


Organlarını bağışlayarak kampanyaya destek veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, her alanda öncü olan Bornovalıların  organ başığı gibi hassas bir konuda da öncülük etmesi gerektiğini söyledi. Atila, “Organ bağışçı sayısının çokluğu bir kentin gelişmişliğini, ne kadar ilerici olduğunu gösterir. Bornovalılar olarak bu önemli ve ulvi görevde de öncü olmalı, Türkiye’de ilk sırada yer almalıyız” dedi.


Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki etkinlik öncesi ve sonrasında organ bağışı yapmak isteyenler için stant açtı. Yoğun ilgi gören kampanyada rekor kırıldı. Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü Yönetim Hizmet Şube Müdürü Yenal Aki, 107 bağışçı ile bugüne kadar Bornova’da yaptıkları etkinliklerde en yüksek bağışçı sayısına ulaştıklarını söyledi.  Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu’na ve O’na destek veren Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.