1 Kasım Sonrası Ak Parti'ye Oy Vermeyenler de Memnun

1 Kasım Sonrası Ak Parti'ye Oy Vermeyenler de Memnun

1 Kasım seçimlerinden lider parti olarak çıkan Ak Parti'ye oy vermeyenlerin de bu seçim sonucundan memnun olduğu yapılan bir araştırma sonrası ortaya çıktı.

Türkiye tarihinde ilk kez yapılan tekrar seçimlerinden çıkan tek başına iktidar dönemi halkın büyük bir bölümünü memnun etmiş görünüyor. 1 Kasım seçimlerinden yüzde 49,5 oy oranıyla tek başına iktidar olarak çıkan Ak Parti'ye oy vermeyenler de çıkan bu sonuçtan memnun olduklarını söyledi. Yapılan bir araştırmaya göre Ak Parti'ye oy vermeyenlerin yüzde 76'sı çıkan bu sonuçtan ve Ak Parti'nin aldığı oy oranından memnun olduklarını söyledi.

HALK TEK BAŞINA AK PARTİ İKTİDARINDAN MEMNUN

Ak Parti'nin tek başına iktidar olduğu 1 Kasım seçimlerinden sonra yapılan bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı. Araştırmada vatandaşlara 1 Kasım'da çıkan seçim sonuçlarından memnun olup olmadıkları soruldu. Seçimlerde yüzde 49.5 oy alan Ak Parti'ye oy vermeyenlerin bile sonuçtan memnun oldukları ortaya çıktı. Ankete katılanların yüzde 76'sı evet yanıtını verirken bu oranın Ak Parti'nin aldığı oy oranın çok çok üzerinde olması dikkat çekti.

BUGÜN SEÇİM OLSA AK PARTİ OYLARI YÜKSELİYOR

Aynı araştırmada deneklere bugün seçim yapılsa oylarını kime verecekleri de soruldu. Ankete katılanların bu soruya verdiği cevapta Ak Parti'nin oylarının daha da artarak yüzde 54'e yükseldiği görüldü. HDP ise aldığı yüzde 9.1 ile seçim barajının altında kaldı. Seçim sonrası yapılan bu anket sonuçları tek parti iktidarı ile gelen istikrar sürecinin bir yansıması olarak yorumlandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.