5. İzmir Felsefe Günleri Tamamlandı

5. İzmir Felsefe Günleri Tamamlandı

Felsefe günlerinde katılımcılar kente felsefi açıdan baktılar.

Konak Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde bu yıl 5’incisi düzenlenen İzmir Felsefe Günleri, iki gün süren yoğun programın ardından tamamlandı.

8e5c4526-0ade-4795-8f76-16ee7cfb4067

Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da katılım yoğun oldu.  Üniversitelerin felsefe bölümlerinden akademisyen ve öğrencilerin yanı sıra felsefeye ilgi duyanlar da iki gün boyunca oturumları takip etti. ‘Farklılıkların Mekanı: Kent’ ana temasıyla düzenlenen İzmir Felsefe Günleri’nin ilk gününde Prof. Dr. Solmaz Zelyut başkanlığında, ‘Birlikte Yaşama Kültürü, Kent ve Demokrasi’ konu oturum gerçekleştirildi. Oturumda Doç. Dr. Güncel Önkal, Prof. Dr. Nazile Kalaycı, Doç. Dr. Özlem Duva konuşmacı olarak yer aldı.

KENTLİLİK BİLİNCİ VE KİMLİĞİ TARTIŞILDI

İzmir Felsefe Günleri’nin ikinci gün oturumlarının ilkine Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da katıldı. ‘Farklılıklar, Çok Kültürlülük, Kent’ başlıklı oturumun başkanlığını Prof. Dr. Kurtuluş Dinçer yaparken, konuşmacılar ise Yrd. Doç. Dr. Eren Rızvanoğlu, Doç. Dr. Devrim Sezer ve Yrd. Doç. Dr. Aydın Müftüoğlu oldu. Etkinliğin kapanış oturumunda ise ‘Göç,  Kimlik ve Kent’ konusu ele alındı. Prof. Dr. Nevzat Kaya’nın oturum başkanlığı yaptığı söyleşide; Prof. Dr. Tarık Şengül, Yrd. Doç Dr. Onur Kartal, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Uhri ve Prof. Dr. Hakkı Uyar konuşmacı olarak yer aldı. Oturum sonunda konuşmacılar merak edilen soruları cevaplandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.