Ak Partili Delican 1 Mayıs'ı Kutladı

Ak Partili Delican 1 Mayıs'ı Kutladı

Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 1 Mayıs mesajı verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, toplumsal barışın tesisi, insan emeğinin yüceltilmesi ve emeği ile geçinen insanların dayanışması açısından önemli bir gün olduğunu söyledi.

30042016medyaegeaicdelican1mayıs

Başkan Delican; AK Parti iktidarında resmi tatil ilan edilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile yayımladığı mesajında; emek dayanışmasının demokratik bir hak olduğuna dikkat çekti ve şunları kaydetti.

“Partimiz; insan emeğini, cinsiyet, din, dil, ırk, sosyal statü ayrımı yapmaksızın her zaman en büyük değer olarak görmüştür. Bu nedenle de,  emekten yana politika ve uygulamalara öncelik vermiştir. İşçilerin dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ı resmi tatil ilan etmiştir. Kardeşliğin, sosyal barışın, hoşgörünün yaygınlaşması emekçilerin kalkınması, dayanışması ve haklarını alabilmesi ile mümkündür ki; biz daima bu gerçekten hareket ettik.  1 Mayıs’ların şiddet ve kavgadan uzak; birlik, beraberlik, barış ve demokrasinin günü olmasının önünü açtık. Her şeyden önce de; alın terinin, emeğin karşılığını verme mücadelesi ve kararlığında olduk.

Büyük Türkiye hedefimize giden yolda; işçinin refahını sağlamayı öncelik saydık. Alın terinin hakkını almadığı bir ekonomik ve sosyal kalkınma mümkün değildir. 14 yıllık çabamız ve mücadelemizin başarısı da; halkımızın bizlere gösterdiği itimat da; ülkemizi ayağa kaldıran, bağımsız ve güçlü kılan da emeği kutsal ve esas saymamızdan kaynaklıdır.

Tarihimiz ve dinimiz de insan emeğini kutsal sayan nice sözler ve uygulamalarla doludur. Sevgili Peygamberimiz ‘İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz’ buyurmuşlardır. Herkes bilsin ki; AK Parti iktidarının çalışan, üreten bir toplumun tesisi ve bu tesisin güçlendirilmesine yönelik çabası bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kayıtsız şartsız devam edecektir.

Çünkü inanıyoruz ki; ülkemizin gerçek gücü, başta birlik ve beraberlik şuurumuz; sonra da tarladan, atölyeye; fabrikadan tezgâha her alanda üreten ve alın terini akıtan işçimiz, çiftçimiz, memurumuz, esnafımız, iş adamımızdır. Kadını, erkeği, genci ile emek verenlerdir…

Bu duygu ve düşüncelerle tüm emekçi dostlarımızın, kardeşlerimizin dayanışma günlerini kutluyorum. Yılın sadece bir günü değil, her gününün bu dayanışmanın kalkınma aracı olabilmesi için yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Tüm hedeflerimizi işçi kardeşlerimizle birlikte çalışmalarımız ile gerçekleştireceğimize inanıyorum. Her birini, alın terlerini ve emeklerini saygı ve minnetle selamlıyorum…

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.